Konak Belediyesi

Konak Belediyesi proje arıyor!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 29.04.2015
Konak Belediyesi’nin dağınık durumdaki hizmet binalarını tek çatı altında toplayacak yeni binası için hazırlık çalışmalarında sona gelindi.
Yenişehir'de mülkiyeti belediyeye ait olan kapalı pazaryerinin yerine inşa edilmesi planlanan yeni binanın projesi için ulusal bir yarışma düzenleniyor. 5 bin metrekarelik alana inşa edilmesi planlanan binası için yapılacak proje yarışmasının detayları Resmi Gazete'de yayınlandı.

Yapılan ihale duyurusuna göre süreçte vatandaşlardan ve sivil toplum kuruluşlarından da fikir alan belediye; birinciyi 50 bin TL, dereceye giren projeleri de sırasıyla, 40 bin ve 25 bin TL ile ödüllendirecek. Ayrıca mansiyona layık görülen beş projeye de 14'er bin liralık ödül dağıtılacak.

Katılım ücretinin 50 TL olarak belirlendiği yarışmada dereceye giren eserler, belediye tarafından yapılacak resmi duyururun ardından ayrıca sergilenecek. Yarışmanın yıl sonuna kadar tamamlanması ve yapım ihalesine çıkılması bekleniyor.

JÜRİDE KİMLER VAR?

Proje teslim tarihi olarak son başvuru tarihinin 28 Temmuz 2015 olarak duyurulduğu yarışmanın seçici kurulu geride kalan aylarda açıklanmıştı. İzmir'in dünya çapında ses getiren ödüllü AASSM (Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi) projesinin sahibi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanat Danışmanı Tevfik Tozkoparan'ın yer aldığı Danışman Jüri Üye listesinde, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Konak Belediyesi Başkan Yardımcısı Eser Atak, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Hasan Topal, Yrd. Doç. Dr. Mimar İlker Kahraman yer alıyor. Mimar Nevzat Sayın, Cem Sorguç, Semra Uygur ile Doç. Dr. Zehra Akdemir'den oluşan asil jüri üyeleri arasında en dikkat çeken isim ise Konak eski Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ oldu.

Egedesonsoz.com

Konak Belediyesi Konak Belediyesi yeni bina Konak Belediyesi proje