kıymet teyze edirne

Kıymet Teyze'nin parkı imara açılmayacak!

Genel Zeynep Karabağ 30.12.2014
Kıymet Peker'in kepçenin önüne oturarak imara açılmasını engellediği, Edirne'deki çocuk parkı için temyize gidilmeyecek.
Edirne Belediyesi, Kıymet Peker'in kepçenin önüne oturarak imara açılmasını engellediği park için mahkemenin belediye aleyhine verdiği kararı temyize götürmeyecek.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediye meclis salonunda bir basın toplantısı düzenleyerek, "Orasını park haline getirip Kıymet teyze ile açacağız" dedi.

Edirne İdare Mahkemesinin, 1. Murat Mahallesi'ndeki alanla ilgili imar planı ve inşaat ruhsatını yok saydığı kararı anımsatan Gürkan, "Edirne Belediye Başkanı olarak hem bakış açımız hem de bu olaydaki yaklaşımımız nedeniyle mahkemenin aleyhimize verdiği kararı temyize götürmeyeceğim. Ben Recep Gürkan olarak sorumluluğu üzerime alarak temyize gitmeyeceğim. 2015 yılında belediye hizmet alanını öncelikle imar planında yeşil alana dönüştüreceğiz" şeklinde konuştu.  

İnşaat yapılacaktı

Kıymet Peker, mahallesinde, çocuk parkının olduğu alanın imara açılmasını önlemek için 31 Mart'ta kepçenin önüne oturmuş ve inşaat çalışmalarını engellemişti.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=k%c4%b1ymet+peker'>kıymet peker</a>

Mahallelinin alana inşaat yapılmaması için başlattığı hukuk mücadelesi sonucunda mahkeme önce yürütmeyi durdurma ardından da  imar planı ve belediyenin verdiği inşaat ruhsatının iptaline kararı vermişti.

AA

Kıymet Teyze çocuk parkı kıymet peker edirnedeki çocuk parkı imarı