bombacıların kaldığı ev

'Kısa süreliğine kiralık ev' dönemine son

Genel Emine Pile 03.07.2016
Atatürk Havalimanı’nı kana bulayan 3 teröristin Fatih’te bir evde 32 gün kalması ve evlerin denetimsiz kiralanması vatandaşı korkuttu.
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, kısa süreliğine ev kiralamaya karşı karar çıkardıklarını açıkladı. Sultanahmet bombacısı Nabil Fadli'nin İstanbul Fatih'teki 2 mahallede, Atatürk Havalimanı'nda katliam yapan 3 teröristin de Fatih Sofular Caddesi'nde bir evde 32 gün kalması, gözleri önlemlere çevirdi.

Havalimanı bombacılarının kaldığı İskenderpaşa Mahallesi'nin muhtarı Ercan Saral'ın “Mahallemde 2 bin 500 kayıtsız ev var” iddiası üzerine, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir evlerin denetimsiz biçimde kiralanmasıyla ilgili 2015'te adım attıklarını açıkladı. “Bu sadece Fatih'in problemi değil” diyen Demir, “Evet teröristler Fatih'te kalmış ama 5 ay da Pendik'te yaşamış. Bunlar Taksim'de de kalabilir. 2015'in mart ayında bir çalışma yaptık. Kendi meclisimizde aldığımız bir karar var: Ev pansiyonculuğu yalnızca eski Eminönü sınırları içinde olacak. Aldığımız karar Büyükşehir Belediye Meclisi'nden de geçti. 1 ay içinde de Anıtlar Kurulu'nun gündeminde olacak” diye konuştu.

kısa süreliğine kira kayıtsız ev ev pansiyonculuğu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir canlı bombaların kaldığı ev