kamyonet ev

Kira ödemekten bıkıp kamyona yerleştiler!

Genel 08.11.2018 15:43

Martin Hill ve Iona Stewart çifti ev kirasından sıkılınca 25 bin dolara bir kamyon alarak evlerini bu kamyona taşıdılar.

İngiltere'nin Nottingham kentinde yaşayan Martin Hill ve Iona Stewart çifti 25 bin dolarlık yenileme ile hayallerine kavuştu. Konaklama ücretinden bıkan çiftin aklına inanılmaz bir fikir geldi. İnternet üzerinden 4 bin 600 dolara öncelikle bir kamyon satın aldılar. Iona ve Martin'in tabii yaptıkları bunlarla sınırlı değildi, kira ödemeyeceklerse yaşanabilir hale getirmeleri gerekirdi. Kamyondaki tüm işçiliği kendilerinin üstlendiği eski bir ekmek dağıtım kamyonundan yaşam alanı oluşturan Martin Hill (38) ve Iona Stewart (27) bunu yaklaşık 4 ay gibi bir sürede yaptı. Çiftin bu fikri, kış kayak sezonunda Fransız Alpleri'nde çalışırken ev satın almaya karar vermesiyle ortaya çıktı.
INSIDER'ın haberine göre çift ilk tanıştığında da prefabrikte kalıyordu.

Kamyon 28 metre uzunluğunda ve sadece 7 metre genişliğinde, ancak Stewart ve Hill mümkün olduğu kadar işlevsel hale getirmek için birlikte çalıştı. Stewart, "Tasarım konusunda elimden geleni yapıyorum. Martin elektrik enerjisini, sıhhi tesisatını biliyor ve genellikle eğlence için bir şeyler inşa etmeyi seviyor, bu yüzden birlikte iyi çalışıyoruz” dedi. 

Kamyon tamamen güneş enerjisiyle kullanılmak üzere yeniden tasarlandı. Çatıda güneş panelleri kamyonu güçlendiriyor.  Tam bir mutfak ve rahat bir yaşam alanı var. Stewart, küçük alana rağmen herhangi bir depolama sorunu olmadığını söyledi. Çift, düşük yaşam maliyeti, küçük ev yaşamının en büyük avantajı olduğunu söyleyerek, “Paramızın bir evin faturaları olmadan çok daha rahat yaşandığını hissediyoruz. Isıtma için gaz ve yakıt için ayda yaklaşık 51 dolar ödüyoruz bu kadar" dedi. 

Çiftin sosyal medya hesaplarından paylaştıkları bu küçük şirin ev binlerce kez paylaşıldı ve beğenildi. Çift çoğu konaklama biriminden daha ucuz olduğu için beş tonluk kamyonu kullandıklarını söyledi.