Kayabaşı

Kayabaşı'nda yepyeni bir Başakşehir oluşturuluyor!

Genel Zeynep Karabağ 22.04.2015
Meydanı, lokasyonu şehir parkına yakınlığıyla dikkat çeken Kayabaşı, markalı konut projelerine ev sahipliği yapıyor.
Gösterdiği gelişmeyle İstanbul'un yıldızı parlayan lokasyonlarından biri olan Başakşehir Kayabaşı, 3. havalimanı, 3. köprü gibi mega projelerin yanı sıra bölgede başlayan sağlık yatırımları ve devam eden ulaşım projeleriyle de yatırımcının dikkatini çekiyor. Emlak Konut GYO'nun düzenlediği Başakşehir Kayabaşı 5. etap arsası ihalesine gelen ilgi ve ihalenin bölge ortalamasının üzerinde sonuçlanması da bölgenin potansiyelini ortaya koyuyor. 

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ŞEHİR PARKI OLACAK 

Bölgeyi değerli kılan ve yatırım potansiyelini artıran özellikler arasında devam eden projeler de etkili oluyor. Bunlardan en dikkat çekici olanı; Türkiye'nin ilk planlı kent meydanı olarak lanse edilen Başakşehir Kent Meydanı. Türkiye'de ilk defa resmi kurum alanlarının bir arada bulunduğu kent meydanı, 65 bin metrekarelik alanında ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir sosyal merkez olarak inşa ediliyor. 

Taksim Meydanı'nın yaklaşık iki katı büyüklüğünde inşa edilen kent meydanı, 372 bin metrekarelik rekreasyon alanı içerisinde inşa edilecek ve Hyde Park benzeri şehir parkına da komşu olacak. Yaklaşık 200-250 milyon TL'lik bir yatırımla hayata geçirilecek olan ve Türkiye'nin en büyük şehir parklarından biri olacak parkta, sosyal donatılar, çocuk oyun alanları, eğlence alanları gibi birçok ünite bulunacak. Parkın yanı sıra 5 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği Osmanlı Selatin camilerinin mimarisine sadık kalınarak yapılacak Merkez Camii de kent meydanında yer alacak. 

BU BÖLGEDE GELECEK VAR!

Başakşehir-Kayabaşı bölgesinin geleceği hem yatırımcı hem de konut alıcısı tarafından görülüyor. Bölgede 60 in konut planlanıyor, bunun 25 bin adedi sosyal konut. Bu özelliğinden dolayı bölge dar ve orta gelir grubunun dikkatini çekerken, aynı zamanda orta üstü gelir gurubu da Kayaşehir bölgesine yöneliyor.

DEV KENT MEYDANI GÜNDE 200 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAK

Kayaşehir Uydu Kenti'ni de kapsayan Başakşehir ilçesinde inşa edilen kent meydanı, 200 bin kişiye hizmet verecek. 

Meydan'ın 2017 yılında tamamlanması planlanıyor. Öte yandan, bölgedeki metro ve tramvay gibi toplu taşıma imkanlarından faydalanmak isteyen araç sahipleri, araçlarını meydanı altında inşa edilecek kapalı otoparka bırakma imkanı da bulacak.

Kayabaşı başakşehir