Türkiye Trafik Mobil uygulaması

Karayolları, trafik yoğunluğunu cepten gösterecek

Genel Emine Pile 07.01.2016
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) geliştirdiği Türkiye Trafik Mobil uygulamasıyla 81 ildeki anayolların trafik yoğunluğunu gösteriyor.
KGM'nin uygulaması diğer uygulamalara da rakip olacak. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Türkiye Trafik Mobil uygulamasıyla vatandaşlara gidecekleri yerle ilgili alternatifli güzergah seçeneği sunuluyor. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yeni özellikleri ile güncellenen Türkiye Trafik Mobil uygulamasına ulaşımla ilgili tüm bilgiler entegre edildi.

Seçilen il ve ilçeler arasında en hızlı, en kısa ve ücretsiz yolları alternatifli olarak gösteren uygulamada güzergah üzerinde kapalı ve çalışma yapılan yollara ilişkin bilgiler ve 5 dakikada bir güncellenen online trafik bilgisi yer alıyor.

Akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebilen mobil uygulamayla vatandaşlar gidecekleri en uygun güzergahı harita üzerinde görüntüleyip, yol tarifi alabiliyor, toplam mesafeyi ve süreyi kolayca öğrenebiliyor. Seyahat boyunca asistanlık yapacak bu hizmetlere ek olarak araçlara ait Otomatik Geçiş Sistemi'nde (OGS) ihlal olup olmadığı sorgulanabiliyor, kullanılacak otoyola ait bilgilere de hızlıca erişilebiliyor.

Türkiye Trafik Mobil Trafik Mobil mobil trafik