bursa

Karacabey'e yapılan ulaşım yatırımı 32 milyon TL’yi aştı

Genel 30.09.2017 16:29

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey’e yapılan ulaşım yatırımlarının da 32 milyon TL’yi aştığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 10 yeni ilçedeki ulaşım yatırımlarını da hız kesmeden sürdürüyor. Karacabey ilçesinin sahil kesiminde olan Kurşunlu Mahallesi'ne ulaşımın sağlandığı 5 metre genişliğindeki yolun kışın kar ve buzlanma yazın ise trafik yoğunluğu yüzünden ihtiyaçları karşılamaması üzerine devreye Büyükşehir Belediyesi girdi. Yaklaşık 8 kilometre uzunluğundaki yolun genişliği 5 metreden 10 metreye çıkarılırken, genişletme çalışmaları tamamlandıktan sonra yol sıcak asfaltla kaplanacak.

32 milyonluk yol yatırımı

Karacabey Kurşunlu yolunda devam eden yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu yatırımın yaklaşık 4 milyon TL'ye mal olacağını ve bugüne kadar Karacabey ilçesindeki ulaşım yatırımlarının da 32 milyon TL'yi aştığını söyledi. Karacabey'in sahil beldesi olan Yeniköy ile Kurşunlu arasındaki yolun da en sıkıntılı bölgelerden olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Yol dar olması yüzünden sıkıntılar yaşanıyordu. Belediye ekiplerimiz çalışıyor ve yolun genişliğini 10 metreye çıkarıyoruz. Genişletme ve altyapı çalışmaları bittikten sonra 8 kilometrelik yolu sıcak asfaltla yapmayacağız. Özellikle Kurşunlu mahallesi halkının uzun yıllardır beklentisiydi. Kısa zamanda tamamlayıp, bu beklentide mutlu sona ulaşacağız. Şimdiden Kurşunlu ve Karacabey'e hayırlı olsun” dedi.
 
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yolun dar olması nedeniyle kışın kar ve buzlanma yüzünden yazın da yoğun trafikten sıkıntılar yaşandığını hatırlattı. Büyükşehir Belediyesi'nin devreye girmesiyle bu sorunların artık yaşanmayacağını kaydeden Özkan, bölgeye yaptıkları yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti.