kabataş mecidiyeköy mahmutbey metrosu

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey için 300 metro!

Genel Uğurcan Tokay 23.05.2015
İBB, dev projede çalışacak 4 araçlı 75 metro dizini için ihale açtı. Kabataş-Mahmutbey metrosunda yer alacak metro sayısı ise toplamda 300 olacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunda çalışacak toplam 300 metro için ihale açtı. 75 adet 4 araçlı metro dizisi için ihale tarihi 15 Temmuz 2015 olarak belirlendi. Peki mevcut diziler hangi sürelerde teslim edilecek. İBB, teslimleri bölüm bölüm alacak.

İşte süreler

1. parti 144 adet aracın teslimatı; 144 adet aracın tamamının teslimatı 42 (kırkiki) ayda tamamlanacaktır. Dizilerin teslimatı işe başlama tarihinden itibaren 22.ayda başlayacak ve 38. ay sonunda tamamlanacaktır. Son dizinin teslimi sonrasında saha testleri ve deneme işletmesi için 120 (Yüzyirmi) gün süre kullanılacaktır. Bu teslimat programı, 22. ayda 2 dizi (8 araç), ve sonrasında her ay (2) dizilik paketler halinde son 37. Ve 38. aylarda ise 3 dizi (12 araç ) teslim edilecek şekilde Yüklenici tarafından belirlenecektir. Bu şartların yüklenici tarafından yerine getirilmesi zorunludur. Yüklenici araç test(fabrika ve saha testleri) ve deneme işletmesi ile ilgili detaylı iş programını sözleşmenin yürürlüğe girmesine müteakip 60 (altmış) takvim günü içinde İdare onayına sunacaktır. 2. parti 156 adet aracın teslimatı; 156 adet aracın tamamının teslimatı 22 ay (yirmiiki) ayda tamamlanacaktır. Dizilerin teslimatı 144 adet aracın işe başlama tarihinden itibaren 39.ayda başlayacak ve 58. ay sonunda tamamlanacaktır. Son dizinin teslimi sonrasında saha testleri ve deneme işletmesi için 60 (altmış) gün süre kullanılacaktır. Bu teslimatın programı, 39. ayda 2 dizi (8 araç), ve sonrasında her ay 2 (8 araç) dizilik paketler halinde son 58. ayda ise 1 dizi (4 araç ) teslim edilecek şekilde Yüklenici tarafından belirlenecektir. Bu şartların yüklenici tarafından yerine getirilmesi zorunludur. Yüklenici araç test(fabrika ve saha testleri) ve deneme işletmesi ile ilgili detaylı iş programını işe başlama tarihine müteakip 30 (otuz) takvim günü içinde İdare onayına sunacaktır. Yüklenici; sözleşmenin imzalanmasını müteakip sözleşme kapsamında gerçekleştireceği, tasarım, tedarik planlama, üretim hazırlığı, üretim ve montaj ve ilgili tüm testlerle ilgili süreçleri ve faaliyetleri açık ve anlaşılır şekilde gösteren proje planlarını İdare onayına sunacaktır.

 

kabataş mecidiyeköy mahmutbey metrosu kabataş mecidiyeköy mahmutbey metrosu son durum