İztuzu plajı ihale

İztuzu plajının ihalesi iptal ediliyor!

Genel Zeynep Karabağ 29.01.2015
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İztuzu plajının ihalesini iptal edeceğini açıkladı.
İztuzu Plajı, 2014 Haziran'da belediyeden alınıp Dalyan Çevre Turizm Ticaret Limited Şirketine (DALÇEV) işletilmesi için verildi. 

Muğla, Ortaca'nın Dalyan Mahallesi'nde yer alan ve Ortaca Belediyesi'ne bağlı olan İztuzu Plajı'nın kiralama protokolünün yürütmesini Muğla 2. İdare Mahkemesi durdu. Bunun üzerine Ortaca Belediyesi, işletmenin geri verilmesi ve ihalenin iptali için Muğla 1. İdare Mahkemesi'nde dava açtı.

Daha sonra yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce açık ihale yapacaklarını açıkladı derken işler iyice arap saçına döndü. 

İztuzu kurtuldu

Bunun üzerine az önce Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce resmi twitter hesabından bir açıklama yaparak caretta caretta kaplumbağlarının da yaşadığı İztuzu plajının ihalesini iptal edeceğini belirtti.

İşte İdris Güllüce'nin açıklamaları; "İztuzu ihalesini iptal edeceğim. Yeni aldığımız karar şu: İztuzu plajında hiçbir ticari faaliyet, şezlong, şemsiye olmayacak. Akademisyen ve gazeteciler ile biraraya geldik.Carettaları Muğla Üniversitesi'ne emanet edeceğiz. Gerekli protokolü imzalayacağız. Canı isteyen İztuzu Plajı'nda denize girebilir. Ama orası carettaların sahası olarak korunacak. Asla zarar verilmesine izin verilmeyecek."

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=idris+g%c3%bcll%c3%bcce'>idris güllüce</a>

İztuzu plajı dalçev idris güllüce