Buca organik pazar yeri

İzmirliler organik pazara kavuşuyor

Genel Emine Pile 16.11.2015
Buca Belediyesi doğası ve eşsiz manzarasının yanı sıra yetiştirdiği organik ürünleri ile dikkat çeken Kaynarlar Köyü'nde organik pazar yeri kuracak.
Kaynaklar köyü halkının istekleri doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi ortaklığında yürütülen organik pazar yeri çalışmasında sona yaklaşıldı.

TAMAMEN ORGANİK... 

Buca Belediyesi'ne ait 460 metrekare alanda hızla devam eden çalışmaların ardından Kaynaklar köyü halkı, ev ve bahçelerinde yetiştirdiği organik ürünler ile el emeklerini sergileyip, aile ekonomilerine katkı sağlayabilecekleri organik pazarı'na kavuşacak.

Buca Kaynarlar'a yapılacak olan pazar yeri

İzmir Buca'da kurulacak olan pazar yerinde organik ürünler sergilenecek.

460 METREKARE ALANDA KURULACAK

Buca Belediyesi'ne ait 460 metrekare alanda Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen çalışmaların ardından Kaynaklar köyü halkı hem organik pazarına hem de düğün ve nişan gibi organizasyonları yapabilecekleri kapalı bir alana kavuşacak.

KAPALI ALAN İHTİYACI KARŞILANACAK

Çalışmaların hızla devam ettiği ve çok kısa bir süre sonra hizmete açılması beklenen organik pazar yeri, aynı zamanda köy halkının düğün ve nişan gibi organizasyonlarını yapabileceği kapalı alan ihtiyacını da karşılamış olacak.

 

Buca organik pazar yeri İzmir Büyükşehir Belediyesi