Balçova Teleferiği

İzmir’e müjde! Balçova Teleferiği, hizmete açılıyor

Genel Emine Pile 26.05.2015
Uzun zamandır İzmir’in simgeleri arasında yer alan ancak kullanılması sakıncalı raporu sonrası kullanıma kapatılan Balçova Teleferiği yeniden açılıyor
İzmir'de tamamlandığında saatte 1200 yolcu taşıyacak Balçova Teleferik Tesisleri'nin hizmete açılması için son işlemleri de tamamlamak üzere... Son incelemelerin tamamlanmasının ardından hizmete başlayacak olan teleferikte kabinler renk renk olacak. Yolculuk ise sadece 2 dakika 42 saniye sürecek.

Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin “kullanılması sakıncalı” raporu sonrasında hizmete kapatılan Balçova Teleferiği'ni baştan sona yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, tesisi hizmete açmak için son işlemlerin tamamlanmasını bekliyor.

Kabinler gökkuşağı renklerinde tasarlandı!

İzmir'e tekrar kazandırılan modern tesisin “gökkuşağı” renklerindeki kabinleri ile yüklü ve yüksüz test sürüşleri tamamlandı. Olumlu sonuçlanan testlerin ardından uluslararası bağımsız sertifikasyon kuruluşları ile makine ve elektrik mühendisleri odalarının inceleme ve denetimleri devam ediyor. 

AB standartlarına uygun olarak yeniden tasarlanan ve saatte 1200 yolcu taşıyacak. 12 milyon TL'ye mal olan Balçova Teleferik Tesisleri, çok daha güvenli ve daha modern bir şekilde dizayn edildi. Her biri gökkuşağının bir renginde olacak şekilde tasarlanan kabinler 20 adet 8'er kişilik olacak. 

Balçova Teleferik Tesisleri