izmir metrosunun yeni vagonları

İzmir metrosunun yeni vagonları tasarlandı

Genel İrfan Sisli 01.08.2015
İzmir metrosunda kullanılacak 85 yeni vagonun dış ve iç tasarımı belirlendi.
Çin'de yapımı süren ve ilki 2016 yılı Ekim ayında teslim edilecek vagonların dış ve iç tasarımı belirlendi. Tasarımda, binlerce yıllık tarihinde farklı kültür ve gelenekleri kucaklayan İzmir'in denizi ve hayat dolu sokaklarından esinlenildi. Metal ile ahşabın uyum içinde kullanıldığı tasarımda yolcuların dokunacağı öğeler için sıcak renkler ve malzemeler kullanıldı. Doğal malzemeden tasarlanan ahşap tavan ve duvarların seçiminde ise denizcilik atmosferinden ilham alındı.

yeni tasarlanan <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=izmir+metrosu'>izmir metrosu</a> vagonlarının oturma alanları

85 VAGON İÇİN 192 MİLYON LİRA

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üretimi devam eden 85 yeni vagon için 192 milyon lira harcadı. Daha önce sipariş edilen ve Çin'deki fabrikada yapımı tamamlanan 10 adet vagon ve 85 vagonlu yeni tren setleriyle birlikte metronun filosundaki toplam vagon sayısı 182'ye ulaşacak. 2017 yılı Mayıs ayında trenlerin tamamının İzmir'de olması planlanıyor.

İzmir Metrosu'nda günde 350 bin, İZBAN'da ise günde 280 bin yolcu taşınıyor. Bu rakam, toplu ulaşımın toplam yolcu sayısının yüzde 34'üne denk geliyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=izmir+metrosu'>izmir metrosu</a>

izmir metrosu yeni vagonlar