İZBAN

İZBAN’da seferler yeniden başladı!

Genel 16.11.2016 17:37

İZBAN'da yaşanan grev nedeniyle aksayan seferler, 16 Kasım itibariyle normale döndü.

İZBAN, İzmir'de günde 300 bin kişiyi taşıdığı için kent içi ulaşımın omurgasını oluşturuyor. Hal bölye olunca 8 Kasım'daki işçi grevi seferleri aksatmış ve pek çok kişiyi mağdur etmişti. 16 Kasım sabahı seferlerin yeniden başlayan İZBAN ile bir vatandaşın hasret giderdiği anlar ise ortaya ilginç görüntüler çıkardı.

İzmir'de toplu ulaşımın can damarı olan, Aliağa'dan Menderes'e 110 kilometrede yolcu taşıyan İZBAN'ın işçilerin grevi nedeniyle bir hafta süreyle çalışmaması ve dün akşam saatlerinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı görüşmeyle grevin sona ermesi İzmirliler'i sevindirdi. Seferler bu sabah erken saatlerde yeniden başlarken, 1 hafta boyunca sıkıntı yaşayan İzmirliler İZBAN vagonlarını doldurdu.

KOLTUĞU ÖPTÜ

izban

Bu arada bir vatandaş grev süresince İZBAN'a duyduğu hasreti koltuğa sarılıp öperek giderdi.
İZBAN'la yolculuğu çok özleyen vatandaşın bu hareketi yolcuların şaşkın bakışlarına ve gülüşlerine neden oldu.

SOSYAL MEDYADA ÇOK SAYIDA MESAJ PAYLAŞILDI

Öte yandan, bu 1 haftalık süreçte sosyal medyada 'İZBAN' etiketiyle paylaşımlarda bulunan İzmirliler, şu ilginç sözlerle hasretlerini dile getirdi:

'İzban grevi yüzünden şehrin diğer yakasında oturan arkadaşımla mektuplaşmaya başladık. Evlenmiş bir de çocukları olmuş', 'Elbet bir gün buluşacağız bu böyle yarım kalmayacak koyun kokulum', 'Özledik bee next station İzban bey', 'Oldu mu şimdi bırakıp, gitmen', 'Gelmiyor, gönlümün efendisi', 'Çalış artık koyun kokulum'

izban seferleri

izban seferleri