İyi Yaşam Günü

İyi Yaşam Günü, 13 Haziran’da Maçka Parkı’nda!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 10.06.2015
Türkiye’de doğup dünyaya yayılan Global Wellness Day, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan uluslararası bir “İyi Yaşam Günü”…
Türkiye'de Spa Wellness sektörünün öncü ismi Belgin Aksoy'un “İyi yaşam hayatımızın en önemli konularından biri olduğu halde neden özel bir günü yok?” sorusundan hareketle, 2012 yılından bu yana kutlanan Global Wellness Day, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanacak uluslararası bir “İyi Yaşam Günü” olarak Türkiye'de doğdu, dünyaya yayılıyor.

Global Wellness Day etkinlikleri, Maçka Parkı'nda

Global Wellness Day dünyada “İyi Yaşam” bilincini artırma hedefiyle, bu yıl 13 Haziran Cumartesi günü 5 kıtada 71 ülkede aynı anda, 50'nin üzerinde elçi öncülüğünde iyi yaşamı destekleyen etkinliklerle kutlanacak. 

Global Wellness Day bu yıl sahibinden.com ana sponsorluğu, Doğa Koleji platinum sponsorluğu, Toyota Hybrid, NG Hotels, Richmond Nua Wellness-Spa, Zurich Sigorta gold sponsorluğunda Maçka Parkı'nda iyi yaşama gönül vermiş herkesi bir araya getirecek. 

Fiji'de gün doğumu ile başlayıp Hawaii'de gün batımı ile sona erecek

Global Wellness Day 2015 itibariyle 5 kıtada 71 ülkede Mandarin, Hyatt, SVA Spas, Richmond Nua Wellness-Spa, Güral Sapanca, Anantara, Fairmont, Raffles, Swissotel, Four Seasons, Six Senses, Sofitel, CinqMondes, Comfort Zone, ESPA, Guerlain gibi dünyaca ünlü otel ve spa gruplarının da katılımıyla, aynı anda kutlanacak.

71 ülkede aynı anda kutlanacak olan Global Wellness Day etkinlikleri, Maçka Parkı'ndan 5 kıtaya canlı bağlantı ile izlenebilecek.

İyi yaşam bilincini “Bir gün, tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla Türkiye'den dünyaya yayan Global Wellness Day'in Maçka Parkı'ndaki etkinlikleri sırasında 5 kıtaya canlı bağlantı yapılacak. Global Wellness Day etkinlikleri ve kutlamaları canlı olarak izlenebilecek.

Global Wellness Day etkinlikleri tüm gün, herkese açık ve ücretsiz

GWD etkinlikleri tüm gün boyunca Ayşe Tolga ile İyi Yaşam sohbeti, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Beslenme, Ayşegül Demirsoy ile Zumba, Cenk Özyılmaz ile Fit Cook, Eser Mutlu ile Kahkaha Terapisi, Gem Akcan ile Yoga, Gül Kaynak ile Detoks ve Sağlıklı Beslenme, Dr. Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi, Murat Tavman ile Fiziksel Değişim ve İyi Yaşam, Neslihan Yavuzcan ile Nefes semineri, Şah Yaycı ile Yaşının İyisi Ol semineri, Happy Nest ve Beden Atölyesi çocuk aktiviteleri ile devam edecek. Giriş herkese açık ve ücretsiz olacak.

Super Smart Health'in Kurucu CEO'su, dünya çapında tanınmış bir düşünce lideri ve liderlik gelişimi, kültür dönüşümü, stres yönetimi alanlarında dinamik bir konuşmacı, eğitimci ve danışman olan Dr. Daniel Friedland ise, Global Wellness Day kapsamında İstanbul'a gelerek bir seminer verecek.

Global Wellness Day'i, 13 Haziran Cumartesi aynı anda kutlayacak ülkeler;

1.    Belçika
2.    Fransa
3.    Avusturya
4.    Portekiz
5.    İtalya
6.    Kıbrıs
7.    Almanya
8.    Çin
9.    Sırbistan
10.    İsviçre
11.    Japonya 
12.    Birleşik Arap Emirlikleri
13.    Güney Afrika Cumhuriyeti
14.    ABD
15.    Kanada
16.    Karayipler
17.    Turks ve Caicos Adaları
18.    Avustralya
19.    Türkiye
20.    Rusya
21.    Polonya
22.    Fas
23.    Brezilya
24.    Yunanistan
25.    Vietnam
26.    Malezya
27.    Litvanya
28.    Tayland
29.    Singapur
30.    Romanya
31.    Letonya
32.    Filipinler
33.    Hong Kong
34.    İngiltere
35.    Macaristan
36.    İrlanda
37.    Meksika
38.    Macau
39.    Katar
40.    İspanya
41.    İsveç
42.    Barbados
43.    Hindistan
44.     Kosta Rika
45.    Fiji  
46.    Mauritius
47.    Monako
48.    Lübnan
49.    Yeni Zelanda
50.    Tunus
51.     Porto Rico
52.    Etiyopya
53.    Bhutan
54.    İzlanda 
55.    Güney Kore
56.    Danimarka
57.    Finlandiya
58.    Kamboçya
59.    Guam
60.    Saipan
61.    Fransız Polinezyası
62.    Kazakistan
63.     Dominik Cumhuriyeti
64.     Sri Lanka
65.    Maldivler
66.     Abu Dhabi
67.     Kuveyt
68.     Botswana
69.     Ürdün
70.     Mısır
71.     Umman

Global Wellness Day kurucusu Belgin Aksoy; “İyi yaşam tüm dünyanın ortak hayali. Bu hayalin peşinden koşarak 2012 yılından bu yana Türkiye'de kutladığımız Global Wellness Day'in bu yıl aynı anda 71 ülkede 50'nin üzerinde elçinin öncülüğünde kutlanan uluslararası bir gün haline gelmesinden dolayı çok mutluyum” diyerek herkesi 13 Haziran Cumartesi günü Maçka Parkı'na davet etti.

Wellness'ı bir yaşam tarzı haline getirebilmek mümkün ve aslında çok basit. Global Wellness Day aşağıdaki 7 basit adımı benimsetmeyi hedefliyor. 

Bugün;

1)    1 saat yürü
2)    Daha çok su iç
3)    Plastik şişe kullanma
4)    Toprağın sunduğu gıdalarla beslen
5)    Bir iyilik yap
6)    Aile yemeği ye
7)    22:00'da uyu

İyi Yaşam Günü Global Wellness Day Maçka Parkı