yassıada projesi

İşte Yassıada’daki Demokrasi ve Özgürlük Adası projesi!

Genel Uğurcan Tokay 22.02.2016
MESA'nın Yassıada'daki projesinde mevcut ağaç dokusuna 120 yetişkin ağaç eklenecek.
MESA'nın taahhüt projeleri arasında yer alan Yassıada'daki Demokrasi ve Özgürlük Adası projesinde çalışmalar sürüyor. TOBB'a bağlı GTİ şirketi tarafından üstlenilen kongre merkezi, otel ve müze projesiyle ilgili geçtiğimiz günlerde dikkat çeken haberler çıkmıştı.

Konuyla ilgili MESA'da şu açıklamayı yapmıştı;

Basın ve Kamuoyunun Dikkatine,

Taahhüt projelerimiz arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait, yatırımı ve işletmesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı GTİ Şirketi tarafından üstlenilen Yassıada'da kongre merkezi, otel ve müzeden oluşacak “Demokrasi ve Özgürlük Adası” projesine ilişkin yayınlanan görseller ve yapılan yorumlarla ilişkin aşağıdaki açıklama zarureti doğmuştur.

Bugün basında yayınlanan hava fotoğraflarında mevsimsel değişikliklerle (kış / bahar) birlikte farkı oluşturan ve yeşil alan olarak görünen bölümler, otsu bitkiler ve makilik alanları kapsamaktadır.

Proje kapsamında sadece birkaç ağacın yeri değiştirilmiştir. Buna karşın proje kapsamında Yassıada'daki mevcut ağaç dokusuna, 120 adet yetişkin ağaç eklenecektir. Yapımını üstlendiğimiz proje tamamlandığında, ekli görsellerde de görüleceği gibi Yassıada'daki doğal doku, başta ağaçlar olmak üzere 3 katına çıkacaktır.

yassıada demokrasi ve özgürlük adası mesa yassıada projsi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği