Bülent Ortaçgil

İşte Bülent Ortaçgil'in Bozburun'daki evi!

Genel Zeynep Karabağ 26.10.2015
İlk albümü ‘Benimle Oynar Mısın?” 41 yıl sonra yeniden plak olarak yayımlanan Bülent Ortaçgil, Muğla'nın Marmaris'e bağlı Bozburun beldesinde yaşıyor.
Bülent Ortaçgil'in evini geçtiğimiz günlerde Hürriyet'ten Güliz Arslan ziyaret etti. Arslan, "Dalaman Havalimanı'ndan çıktıktan sonra ağaçlı yollarda, güneşli birkaç saat geçirdikten sonra varıyoruz Marmaris'in bu sakin tatil beldesine. Ortaçgil'in evini bulmak zor olmuyor; çünkü burada, bu boz taşlı dağlara neredeyse gömülü vaziyette olan tek bir ev var. Balkonda, bizi görünce el sallıyor." diyor. 

bülent ortaçgilin evi

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı olan Bozburun'da yaşayan Bülent Ortaçgil'in 'Bozburun' isimli bir şarkısı da var. 65 yaşındaki Ortaçgil, İstanbul'da Kanlıca'da oturuyor. 

Bülent Ortaçgil, Bozburun'daki hayatını şöyle anlatıyor;

İlk görüşte aşktı. Burada yaşayan arkadaşlarımız vardı. Onlar için gelmiştik, kaldık. İlk geldiğim zaman burada bir pizzacı açtım.

Bir Alman kız vardı, o mutfakta çalışıyordu, ben de garsonluk yapıyordum. Konserler artmaya başlayınca kapattım.Şimdiki evimizin karşı tarafında oturuyorduk. Oradan da manzara çok acayiptir.

Altı ay oradan güneşin batışına baktım ve hiç sıkılmadım. “Bozburun” şarkısını öyle yazdım. Şimdi burası da çok değişti. Bozburun'u sevmiyoruz eskisi kadar. Bütün tatil beldeleri değişiyor. Herkes para pul derdine düşüyor. Yine de bir şekilde izole bir hayat sürüyoruz burada. Hiçbir şey yapmamanın keyif olduğu bir hayat var burada. Bir hafta falan kaldıktan sonra “Bugün günlerden ne?” noktasına geliyorsun. Günleri unutmak mükemmel bir şey.

bülent ortaçgilin eşi çiğdem ortaçgil
Bülent-Çiğdem Ortaçgil çifti 28 yıldır evli. Birbirlerine ‘Bülentim' ve ‘Karım' diye hitap ediyorlar: “Bülentim, bana bir şey diyor musun, dükkâna gidiyorum”, “Karım, gel, seninle de fotoğraf çektirelim”.

Bülent Ortaçgil