Howtoistanbul.com

İstanbul’un ilk resmi tanıtım sitesi hizmette!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 16.01.2015
İstanbul Valiliği'nin, "Dijital Platform Projesi" sonucu ortaya çıkan, "Howtoistanbul.com" sitesi yayına başladı.
İstanbul'a gelecek yabancı ziyaretçi sayısını artırma amaçlı hazırlanan sitede, İstanbul'un uluslararası platformlarda tanıtımı hedefleniyor. İstanbul hakkında bilgi kirliliğini ortadan kaldırarak, en fazla 3 tıkla ulaşılabilinen site, tarihi bilgilerden canlı etkinlik takvimine, bilet satın almadan yol tariflerine kadar çok çeşitli yelpazede güncel bilgiler sunuyor.

İngilizce ve Türkçe yayın yapan ve kullanıcılarını panoramik bir İstanbul görüntüsüyle karşılayan site,İstanbul Rehberi, Şehir Ajandası, Faydalı Bilgiler, Rezervasyon, Rengarenk İstanbul ve İstanbul Lezzetleri başlıklarıyla açılıyor.

Alt başlıklarda ise kente dair güncel ve tarihi bilgiler yer alıyor. Site üzerinden canlı, güncel kent etkinliklerine ulaşılırken, uçak bileti alınabiliyor. Site sayesinde kullanıcılar Müzekart ve İstanbulkart gibi kentte hayatı kolaylaştıran araçlarla ilgili detaylara da erişilebiliyor.

Kullanıcılar, "facebook.com/howtoistanbulcom" ile "twitter.com/howtoistanbul" sosyal medya ağları üzerinden de siteyi takip edilebilecek.

AA

Howtoistanbul.com İstanbul’un ilk resmi tanıtım sitesi Dijital Platform Projesi