istanbulsmd mipim 2016

İstanbulSMD, MIPIM'e çıkarma yapacak!

Genel Uğurcan Tokay 07.03.2016
İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, MIPM Gayrimenkul Fuarı'na çıkarma yapacak.
İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) 15-18 Mart'ta MIPIM Gayrimenkul Buluşması'nda üyelerini ve yapıtlarını tanıtacak. Her sene Fransa'nın Cannes kentinde yapılan MIPIM, sektörün en önemli etkinliği olarak kabul ediliyor. 

Istanbul'un önde gelen mimarlık ofislerinden İstanbulSMD üyesi mimarların tasarla-dığı bina görsellerinden oluşan video sunumu ile birlikte paneller ve ikili görüşmelerle İstanbullu mimarlar yurtdışındaki mimarlık ve inşaat faaliyetleri konusunda dünyadaki meslektaş ve yatırımcılarla bilgi alışverişinde bulunacaklar. 

Bu kapsamda, İstanbul Ticaret Odası'nın çadırında yer alacak İstanbulSMD üyelerin-den bir kısmı 
16 Mart'ta DESIGNISTanbul paneli düzenliyorlar. Panele dernek üyelerinden HAS Mimarlık'tan Ayşe Hasol Erktin, MuuM Mimarlık'tan Umut İyigün ve ERA Mimarlık'tan Ali Hızıroğlu katılarak Türk mimarlarının, son yıllardaki gayrimenkul yatırımlarıyla birlikte önemli birikim ve deneyim kazandıkları ve dünya standartlarında hizmet kalitesi sunmalarını anlatacak ve izleyicilerle tartışacak. 

Özellikle Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu'lu yatırımcılara odaklanacak Türk mimarları, bu pazarlara nitelikli tasarımları ve özenli proje üretim süreçleri ve tecrübeleri ile girmeyi amaçlıyor. Dış pazarlara tasarımla giren ülkelerin, gerek yapı malzemesi, gerekse müteahhitlik hizmetleri ihracatında da önemli artışlar gözleniyor. Türk mimarlarının başarısı, müteahhitler ve yapı malzemesi üreticilerine de dolaylı olarak yansıyacak olumlu bir etki olacağı için İstanbulSMD'nin MIPIM'deki bu tanıtım girişimi çok aktörlü önemli bir STK faaliyeti olarak görülmekte. 

istanbul smd istanbul smd mipim 2016 HAS Mimarlık MuuM Mimarlık ERA Mimarlık