istanbul pasajları

İstanbul'daki pasajlardan alışverişin püf noktaları

Genel Zeynep Karabağ 25.07.2016
Hem uygun fiyatlı hem de şık giyinmek ister misiniz? İşte İstanbul'un en ünlü 4 alışveriş pasajı...
İstanbul'un eski alışveriş merkezleri kuşkusuz birbirinden ünlü pasajlardı. Şimdilerde yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalan ve ziyaretçilerine nostaljik bir alışveriş deneyimi sağlayan pasajlardan bazıları hala pek çok kişinin alışveriş turunda uğradığı mekanların başında geliyor.

1. TERKOS PASAJI

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=terkos+pasaj%c4%b1'>terkos pasajı</a>

İstiklal caddesi üzerinde bulunan Terkos Pasajı, Paşabahçe'nin hemen yanındaki sokaktan girince karşınıza çıkıyor. Gençlerin ve turistlerin akınına uğrayan pasajda son moda elbiseler, jean ve t-shirt çeşitlerini çok uygun fiyatlara bulmanız mümkün. Tekstil üzerine oldukça fazla çeşide rastlayacağınız pasaja erken saatlerde gitmeniz daha rahat alışveriş yapmanıza olanak sağlayabilir. Girişte yer alan takı kısmına bakmadan pasajı terk etmeyin.

2. ATLAS PASAJI

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=atlas+pasaj%c4%b1'>atlas pasajı</a>

İstiklal caddesinin en nostaljik pasajlarından olan Atlas pasajı, girişinde yer alan sineması ile de oldukça meşhur. İstanbul devlet tiyatrosu küçük sahneye de ev sahipliği yapan pasaj diğer bir yandan şehrin adeta kültür sanat buluşma noktası. Pasajın içine girdiğinizde trend kıyafetlerin yanısıra çeşitli köstüm ve maske satan dükkanlara da rastlamanız mümkün. Otantik ve gotik esintili ürünler de bulabileceğiniz pasaj, alternatif aksesuar ve gözlük alışverişi için de uğranabilir.

3. AZNAVUR PASAJI

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=aznavur+pasaj%c4%b1'>aznavur pasajı</a>

İstiklal caddesinin önemli yapılarından biri de Aznavur Pasajı. 1994'te aslına sadık kalınarak renove edilen pasajın girişinde kışın atkı bere ve şapkalar, yazın ise fular ve eşarplar bulmak mümkün. İkinci el kıyafet ve akseuarların satıldığı pasajda el yapımı çanta ve aksesuarlar da bulunabilir. Alt katta birbirinden şık iç çamaşırları ve renkli çoraplar da alışveriş meraklılarını cezbediyor. Turistler için hediyelik eşya ve biblolar da pasajda mevcut.

4. BAHARİYE KAFKAS PASAJI

kafkas pasajı

Moda'nın en sevilen pasajlarından olan Kafkas, Bahariye caddesi üzerinde yer alıyor. Pasaj aynı zamanda Moda Sinemasına da ev sahipliği yapıyor. İstanbul'un sahaf cenneti olarak bilinen pasajda çeşitli edebi eserlerin yanında sanat, kültür ve seyahat kitapları, çizgi roman, karikatür ve moda dergilerinin yanında eski albümler ve plaklar da meraklılarını bekliyor. Eski ve az bulunan edebi ve müzik eserlerine ulaşmak isteyenlerin yegane adreslerinden biri olan bu pasaj her daim sanatseverlerle dolup taşıyor.

istanbul pasajları terkos pasajı atlas pasajı aznavur pasajı bahariye kafkas pasajı