İstanbul'da trafik yoğunluğu

İstanbul'da trafik yoğunluğu arttı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 28.09.2015
Tatilcilerin dönmesi ve okulların açılması ile birlikte İstanbul’da trafik yoğunluğu görülmeye başladı.
Yaz tatili ve Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte çok sayıda vatandaş İstanbul'a geldi. İstanbul'da ana ve ara artellerin pek çok kısmında trafik yoğunluğu yaşandı.

Bazı yerlerde trafik durma noktasına geldi. E-5 Karayolu'nda trafikte yoğunluğun artarak devam ettiği görüldü. Vatandaşlar trafiğin gözle görünür biçimde arttığını ve trafik çilesinin başladığını dile getirdi.

Toplu taşıma 06:00-14:00 arası ücretsiz

İstanbul ulaşımında ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için bir dizi önlem alındı. Toplu ulaşım araçları, saat 06.00 -14.00 arasında ücretsiz hizmet verecek. Yol - kazı çalışması yapılmayacak. Kazalar için trafikte çok sayıda çekici hazır bulunduruluyor. Trafiğe çıkacak 19 bin 536 okul servisi İSPARK otoparklarından saat 14.00'e kadar ücretsiz yararlanacak. Metro, tramvay, metrobüs, otobüs ek seferleri sayesinde 745 bin yolcu toplu ulaşıma yönlendirildi. 500 bin aracın trafiğe çıkmaması sağlanacak.

Trafik akışını sağlamak için 1170 polis görev yapıyor. İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesi'nde yaklaşık bin personelle (Emniyet, Trafik, Asayiş) görev yapıyor. İstanbul genelindeki okullar çevresinde ara sokaklarda bin zabıta memuru trafiğin sağlıklı işlemesine yardımcı oluyor.

Hürriyet

İstanbul trafik İstanbul trafik son durum İstanbul trafik haritası