istanbul kira fiyatları

İstanbul'da parayı buraya yatıran çok kazanacak!

Genel Uğurcan Tokay 31.03.2016
Bahçekent, megakent İstanbul'un yeni çekim merkezi oldu. Havalimanı ve 3. Köprü bağlantı yoluna yakınlığıyla öne çıkan bölgeye yatırım yapan kazanıyor
Kamu yatırımlarının hızlanmasıyla birlikte İstanbul'da emlak fiyatları yükselmeye devam ediyor. Özellikle son 10 yılda büyük bir ivme yakalayan gayrimenkul sektörünün yatırımlarıyla megakentte konut fiyatları adeta uçtu.

Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte yeni yapılar birbiri ardında yükselmeye devam ediyor. Ayrıca Emlak Konut GYO önderliğinde kurulan uydu kentler, yatırımcılarına büyük kazançlar sağlıyor. Bunlardan birisi de Bahçekent bölgesi. Ayrıca dönüşüm sürecinde olan Bağcılar ve Fikirtepe gibi bölgelerde ev fiyatları yükselmiş durumda.

Emlaktasondakika.com olarak özel görüştüğümüz Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun'un açıklamaları şöyle…

İstanbul'da özellikle öne çıkan bir bölge var mı?

"İstanbul'un yeni çekim merkezi Bahçekent'tir. Kayaşehir ve Başakşehir'in çok daha modernize haliyle ve 160.000 metrekarelik botanik parkıyla Bahçeşehir çıkışında hayata geçirilen ve şimdiden üç projenin başladığı Bahçekent. Burada şimdiden çok yoğun bir alım satım hareketi yaşanıyor, konutlar teslim edilmeden ikinci el piyasası oluşmaya başladı"

İstanbul'da kiralar hangi seviyede? Yeni konut projeleri bölgedeki eski yapı stokunun da kira rakamlarını arttırıyor mu?

"Yeni projelerdeki yüksek satış rakamları ikinci ellerdeki fiyatları tetikliyor. Bunun en hızlı ve canlı örneği ise özellikle Bağcılar, Fikirtepe, Esenler gibi kentsel dönüşüm bölgelerinde yaşanıyor. İkinci el gayrimenkuller bu bölgelerde son bir yılda yüzde 30'lara varan fiyat artışları yaşadı"

Yabancı yatırımcılar önemli

İstanbul'da emlak piyasasının hareketli olmayaca devam edeceğini belirten Erilkun, yabancı yatırımcıların sektöre önemli katkılar sağladığını söyledi. Hakan Erilkun "Devletin belli rakamların üzerinde alım yapan kişilere vatandaşlık verilmesi modelini geliştireceğini ve oranın bu yöntemle daha da artacağını düşünüyoruz" dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

bahçekent konut projeleri bahçekent satılık daire istanbul kira fiyatları istanbul satılık daire fiyatları