kar yağışı

İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

Genel Emine Pile 18.02.2015
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı öğle saatlerine kadar aralıklarla devam edecek.
İstanbul'da iki gündür etkili bir şekilde yağan ve zaman zaman rüzgarla birlikte tipi şeklinde etkisini gösteren kar yağışının cuma günü iç kesimlerde karla karışık yağmur, yüksek bölgelerde ise hafif kar olarak görülmesi bekleniyor. Akşam saatlerinden itibaren ise şehri terk etmesi tahmin ediliyor. 

Bugün en yüksek 1 derece olarak ölçülen sıcaklık, yarın en düşük eksi 2, en yüksek ise 3 derece olacak. Cuma günü en düşük 2, en yüksek 5 derece civarında seyretmesi beklenen sıcaklığın, hafta sonu itibarıyla 3-6 derece artarak mevsim normallerine çıkması bekleniyor. Şehrin sahil kesimlerinde 5-10 santimetre olan kar kalınlığı, birçok ilçede 10-25 santimetre arasında ölçüldü. Çatalca ve Hadımköy'de ise beyaz örtünün 30 santimetreye kadar yükseldiği tespit edildi. 

İlerleyen saatlerde kar kalınlığının daha da artması beklenirken, rüzgarla beraber zaman zaman tipi şeklinde seyreden kar yağışı nedeniyle görüş mesafesi de 100 metrenin altına düşecek. 

Şehir Hatları'nda gecikmeli ve iptal seferler

Şehir Hatları'nın seferlerinde, yoğun tipiye bağlı olarak görüş mesafesinin azalması nedeniyle gün boyunca gecikmeler ve iptaller yaşandı. Vatandaşlar, sefer iptal bilgilerine, anlık olarak "http://www.sehirhatlari.com.tr"den ulaşılabiliyor.

AA

 

 

 

İstanbul'da kar yağışı kar yağışı Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü