<
istanbul-deprem

İstanbul'da 4,8'lik deprem korkuttu!

Genel Uğurcan Tokay 15.10.2016
Merkezi Karadeniz olan 4,8 şideetindeki deprem, İstanbul'da da hissedildi.
15 Ekim 2016 günü 11.18'de Karadeniz'de meydana gelen deprem İstanbul'da da hissedildi. Depremin, yerin 25,5 kilometre aldığında oluştuğu açıklandı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin internet sitesinde yer verilen bilgiye göre, Karadeniz'de saat 11.18'de 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin, yerin 25,53 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi.

'Can ve mal kaybı yok'

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, depremle ilgili şu anda araştırmaların yapıldığını belirtti. "İlk aldığımız bilgiye göre şu dakika itibarıyla herhangi bir can ve mal kaybı yok." diyen Balaban, hatta Kandıra'daki vatandaşların hissetmediklerini söylediklerini bildirdi.

'Herhangi bir hasar boyutu yok

AFAD Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğul da depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade ederek, "Kıyı emniyetinden ve gerekli yerlerden ilk bilgileri aldık. 102 kilometre açıkta yani Karadeniz'de, 25 kilometre derinlikte 4,8 büyüklüğünde bir deprem ama sadece bir sallantı hissi olmuş Kefken'de, herhangi bir hasar boyutu yok hadisenin. Yine de arkadaşlarımız kontrol amaçlı gidiyorlar. Aldığımız bilgiler bu yönde." ifadesini kullandı.

istanbul 15 ekim deprem istanbul depremi