Klasik mobilya

İstanbul Mobilya Fuarı 11. kez kapılarını açıyor!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 31.12.2014
Modern mobilyalardan klasik mobilyalara, ofis mobilyalarından çocuk mobilyalarına kadar birçok ürünün sergileneceği fuar EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek
Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan krizin neredeyse tüm Avrupa kıtasını etkisi altına aldığı bir ortamda, özellikle Rusya'dan İSMOB'a binlerce ziyaretçi kaydı şimdiden iyi sinyaller verdi.

Ekonomi Bakanlığı tarafından koordinasyonu sağlanan alım heyeti ülkeleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Belçika, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fas, Fransa, Hollanda, Irak,  İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya ve Rusya gibi çok sayıda ülkeden katılımcı var.

CNR Holding, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliğinde, KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı desteğindE 13 salonda düzenlenecek, Türkiye'nin en büyük fuarı İstanbul Mobilya Fuarı'nda  (İSMOB) birbirinden şık ve inovatif mobilya tasarımları sergilenecek. 

CNR EXPO Yeşilköy'de, 27 Ocak-1 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek İSMOB Fuarı'nda, Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde mobilya ihracatına maksimum destek sağlanması amaçlanıyor. Dünyanın en büyük üç mobilya fuarı arasında yer alan ISMOB, mobilya sektörünün ihracatına doğrudan destek sağlıyor. Sektör, yıllık ihracat hedefinin yüzde 20'sini İSMOB'dan gerçekleştiriyor. Bu yıl 11'incisi düzenlenecek fuarda, mobilya sektörünün ihracatına 650 milyon dolarlık ihracat katkısı sağlanacak.

Sektörün öncü firmaları burada

1.000 üzerinde markanın katılacağı İSMOB Fuarı'na Adnan Bostan, Alfemo, Bellona, Casa, Çilek, Doğtaş, Ersa, Fatih Kıral, Gala, İdaş, İstikbal, İşbir, İpek, Kelebek, Kilim, Konfor, Koyunlu, Ladin, Merinos, Mete Bronz, Mondi, N Design, Teleset, Tepe Home , Yağmur, Yataş gibi sektörün öncü markaları katılacak. Firmalar, yeni inovatif tasarımlarından bazılarını ilk kez fuarda görücüye çıkaracaklar. 

Yüzde 42 büyüdü

İstanbul Mobilya Fuarı'na sektör büyük ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz yıl, 50 bin metrekare alanda düzenlenen fuar, bu yıl metrekaresini yüzde 42'lik bir oranda büyüterek, 71 bin metrekare seviyesine ulaştırdı. CNR yetkililerinden alınan bilgiye göre; geçen yıl düzenlenen İSMOB fuarını yerli ve yabancı toplam 112 bin kişi ziyaret etti. 2015 yılında gerçekleştirilecek fuarda, bu rakamın 120 binin üzerine çıkması hedefleniyor. 

İstanbul Mobilya Fuarı MOSDER İSMOB klasik mobilya