gece asfalt çalışması

İstanbul asfaltlarının yama zamanı

Genel Nafiz Akyüz 03.04.2015
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce, trafiği aksatmamak için gece yapılacak çalışmalarda, 399 ana ulaşım yolunun asfaltlanması planlandı
ESD - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri sorumluluk alanındaki yolları asfaltlıyor. Ekipler trafiği aksatmamak için çalışmalarını gece yürütecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bahar döneminin gelmesiyle yolların bakımı ve asfalt çalışmaları başladı. Ekipler, yollarda tespit ettiği bozulmaları düzeltmek amacıyla asfalt onarımı, kısmi kaplama ve tam kaplama yapacak. 

Ekipler ana arterler başta olmak üzere Avrupa ve Anadolu yakasında asfalt yenileme çalışmalarını trafiği aksatmayacak şekilde gece yarısından sonra yapacak. Çalışmalar saat 23.00 ile 05.00 arasında gerçekleşecek. Gece çalışmalarında ışıklı güvenlik ve yönlendirme levhaları ile vatandaşların güvenliği sağlanacak.

Çalışma kapsamında her iki yakada toplam 399 ana ulaşım yolunun asfaltının yenilenmesi planlanıyor. Çalışmalarda sezon boyunca 2 bin 300 personel, 18 kazıyıcı, 24 robot, 22 yama, 16 silindir, 45 finişer (asfalt serme makinesi) görev yapacak ve 2 milyon ton asfalt dökülecek

istanbul asfalt çalışması gece asfalt çalışması istanbul yollarına yama