İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum, bayramda ziyaretçi rekoru kırdı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 29.09.2015
İstanbul Akvaryum, sınırsız eğlence ve bayrama özel etkinlikleri ile bu bayram 50 bin kişilik ziyaretçi sayısı ile rekor kırdı.
Kurban bayramını İstanbul'da geçirmeyi tercih eden yerli ve yabancı eğlence severlerin adresi yine İstanbul Akvaryum oldu. Ziyaretçilerini eğlenceye doyuran İstanbul Akvaryum arefe günü dahil ulaştığı ziyaretçi sayısıyla bayram süresince rekor kırdı. İstanbul'un yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de odak noktası oldu. Rekor ziyaretin % 20'sini yabancı turist oluştururken, % 80'i yerli ziyaretçilerden oluştu. İstanbul dışında yakın şehirlerden de ziyaretçi ağırlayan İstanbul Akvaryum genel olarak ailelerin uğrak noktası oldu.

5 bin altı yüz yabancı turisti ağırladı

Karadeniz'den Pasifik'e tüm dünyayı tek bir merkezde gezmek isteyen 10 bin turist bu bayramda da İstanbul Akvaryum' a akın etti. Akvaryum içerisindeki kara ve deniz canlılarıyla tanışmaya gelen turistler canlıların görsel şovuna hayran kaldı.

Bu rakamlarla bayram rekorunu eline alan İstanbul Akvaryum ziyaretçi sayılarındaki artış ile rekoru elden bırakmıyor. İstanbul Akvaryum'un hedefi 2015 yılını 1,5 milyon ziyaretçinin üzerinde kapatmak.

Çocukları unutmadı

Birbirinden eğlenceli, çok çeşitli aktiviteleriyle her yaşa hitap eden İstanbul Akvaryum, bayramın 3. günü gerçekleştirdiği etkinlik ile çocukların bayram coşkusunu ikiye katladı. Survivor yarışmasıyla dikkatleri üzerine çeken sevilen şarkıcı ve DJ Doğukan Manço ile buluşturan etkinlik çocuk ziyaretçilerin akınına uğradı. 

Unutulmayan şarkıları sevenleriyle buluşturan ünlü DJ, çocuklarla sohbet ederek posterlerini imzaladı. Fotoğraf çekimi ile etkinlik sonlanırken çocuklar neşe dolu bir bayram günü geçirdi.

İstanbul Akvaryum Kurban bayramı