Harem Otogarı

İSPARK, İstanbul'da 10 noktaya Cep Otogarı yapacak

Genel Hüseyin Belibağlı 19.12.2014
İSPARK,otogarda bir devri kapatırken İstanbul'un çeşitli noktalarında 10 yeni cep otogarını faaliyete geçiriyor.
İstanbul'a 10 ayrı yere cep otogarı yapmak için harekete geçen İstanbul Otopark İşletmeleri'nin (İSPARK) Alibeyköy'de kullanıma sunduğu cep otogarı yılda 1,3 milyon vatandaşa hizmet veriyor.

İSPARK'tan yapılan açıklamada, cep otogarının son teknolojik sistemle donatıldığı belirtilerek, günde bin 600'den fazla seferin uğrak noktası olduğu kaydedildi. Otogar kapsamında hizmet veren otoparkın ilk 30 dakika ücretsiz olduğu aktarıldı.

Her iki yakaya da yapılacak

Alibeyköy'ün ardından Avrupa yakasında Esenler, Sefaköy, Bahçeşehir, Silivri'de iki cep otogarının projelendirildiği kaydedilen açıklamada, Anadolu yakasında ise Ataşehir, Kavacık, İMES Ataşehir ve Pendik'e cep otogarı yapılacağı bilgisi verildi. 

Harem Otogarı Ataşehir'e taşınıyor 

Harem Otogarı'nın Ataşehir'e taşınacağı anımsatılan açıklamada, projenin yakın zamanda bitirilerek, bağlantı yollarındaki otobüs aktarma istasyonlarındaki yoğunluğun azalacağı anlatıldı.

Açıklamada, vatandaşların rahat ve güvenli yolculuk yapması için hizmete alınan cep otogarlarıyla ilgili şu değerlendirmelere yer verildi:

"Otogarların kent merkezinin dışına çıkarılması amacıyla başlanan proje devam ediyor. Kısa süreli yolcu indirme-alma noktası olan otogarda sunulan imkanlar yoğunluğu artırdı. Vatandaşlar modern ve teknolojik sistemleri barındıran taksi servis gibi ulaşım imkanları olan otogarı tercih ediyor. Cep otogarının bünyesinde idari bina, kafeterya, bekleme salonu, otobüs acenteleri, servis ve taksi durakları ile ziyaretçilerin kısa süreli parklanma yapabileceği otoparklar bulunuyor. Çocuk oyun parklarının da yer aldığı otogarda, İSPARK personeli hizmet veriyor."

Sefa Mutlu, Sibel Kurtoğlu/AA

İstanbul Otopark İşletmeleri ispark istanbul cep otogarları