deprem

İnsanlığın sonu depremle olabilir!

Genel 09.12.2018 02:04

Deprem tahminleri yapan Ditrianum sitesi, 9 veya 10 Aralık tarihinde uygarlığın depremlerle son bulacağını iddia etti.

Express.co.uk sitesinin haberine göre Dünya, Venüs ve Uranüs arasında konumlanacak. Her iki gezegenin etkisinden dolayı yaşanacak olan büyük bir deprem ve arkasından gelecek diğer depremlerle insanlık yok olabilir.

İddianın sahibi ise Ditrianum sitesinin yönetici ve araştırmacı olan Frank Hoogerbeets.

Web sitesinde yazan Frank Hoogerbeets, gezegenlerin bu olağanüstü konumunun büyük sismik aktiviteyi tetikleyebileceğini söyledi ve uyarı yaptı.

Hoogerbeets, Venüs ve Uranüs'ün çekim kuvveti sonucu Dünya'nın tektonik plakalarının hareket edebileceğini ve bu yüzden richter ölçeğine göre neredeyse 9 büyüklüğünde depremin olabileceğini açıkladı.

Hoogerbeets, plakaların birbirinden ayrılmasından dolayı gezegenimizin dört bir yanında başka depremlerin yaşanabileceğini de kaydetti. Bu durum 9 veya 10 Aralık'ta gerçekleşebilirmiş.

İddia sahibi yaptığı açıklamada, "Üç yıllık gözlemlerden sonra Güneş Sistemi'ndeki bazı gezegensel konumların sismik bir artışa neden olduğu sonucuna ulaştık. Bu verilere dayalı tahminler yıkıcı bir depremin veya depremlerin olabileceğini gösteriyor" dedi.

Tabii ki uzmanlar Frank Hoogerbeets gibi düşünmüyor. Jeofizikçi olan John Bellini, "Depremleri önceden tahmin edemeyiz. Böyle bir şey söz konusu değil" diyerek iddialara son noktayı koydu.