Ayport Residence / Aydınoğlu İnşaat

Aydınoğlu İnşaat firmasının Ayport Residence projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
eylem yapan sendika işçileri

İnşaat-İş sendikası eylemi kazandı

Genel Rüya Tulumbacı 26.10.2015
Aydınoğlu inşaat'ta çalışan işçilerin ücretlerini alamaması üzerine, İnşaat-iş sendikası eylem yaptı.
Aydınoğlu İnşaat'ta silim ve mermer işçisi olarak çalışan İnşaat- iş  üyesi 18 işçinin, ücretlerinin ödenmesi için bugün başlatılan eylem olumlu sonuçlandı.

Saat 14.00'te, Aydınoğlu Otel önünde yapılan basın açıklamasının hemen ardından firma yetkilileri, sendika ile bir görüşme talep ettiler. Sendika başkanı ve iki işçi temsilcisi ile yapılan görüşmede firma yetkilileri, işçileri sahtekarlıkla suçladı, tanımadığını iddia etti. Yaklaşık bir saat aynı işyeri sahiplerinin sonra talep ettiği yeni bir görüşmede ise işçilerin  parasını Salı akşamı ya da en geç Çarşamba günü sabah erkenden ödeyeceğini söyledi. Sendika avukatları ile firma avukatları aracılığıyla yapılan görüşmede firmanın bu sözü yazılı bir protokol olarak hazırlandı ve firma yetkilileri tarafından imzalandı. Yapılan protokolün ardından Aydınoğlu Otel önündeki eylem işçilerin lehine sonuçlanmış oldu.

İnşaat-iş Sendikası yaptığı açıklamada:
"İşçi arkadaşlarımızın ücretlerinin takipçisi olacağız, paraları ödenmediği takdirde direnişimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Eylemimize destek veren Alınteri, DAF, Umut-sen ve HDP'ye de teşekkür ederiz." dedi.

İnşaat-iş basın açıklaması Aydınoğlu İnşaat eylem