Ayport Residence / Aydınoğlu İnşaat

Aydınoğlu İnşaat firmasının Ayport Residence projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
eylem yapan insanlar

İnşaat-İş basın açıklaması yapacak

Genel Rüya Tulumbacı 24.10.2015
İnşaat-İş Sendikası, Aydınoğlu İnşaat’ta çalıştıktan sonra ücretini alamayan işçiler için 25 Ekim’de yapacağı basın açıklamasına çağrıda bulundu.
İnşaat-İş yayınladığı çağrıda, işçilerin şantiyelerde güvencesiz çalışma koşulları sonucu öldüğünü, halkı seslerini yükselttiğinde ise alanlarda bombalarla öldürüldüklerini, ölmeyen arkadaşlarının ise şantiyelerde kölelik koşullarıyla öldüğünü aktardı.

Çağrı metninde şu ifadelere yer verildi:

"Patronlar; işçileri bir yandan şantiyelerde güvencesiz çalışma koşullarıyla öldürürken bir yandan da mücadelesini yürüttüğü, haklı sesini yükselttiği alanlarda bombalarla öldürülürken, öldüremediklerini de şantiyelerde kölelik koşullarıyla yüz yüze bırakmaya devam ediyorlar. Bizler, en temel hakkımız olan ücretlerimizi bile alamıyoruz. Bunun en son örneğini de Aydınoğlu İnşaat'ta çalışan işçi arkadaşlarımız yaşamıştır. Aydınoğlu inşaatın silim ve mermer işçiliğini yapan sendikamız üyesi 18 işçi arkadaşımız, bir ay ile üç ay arası değişen sürelerde çalıştığının karşılığını alamamıştır. İşçi arkadaşlarımızın ücretlerinin derhal ödenmesi için İnşaat İşçileri Sendikası olarak bir basın açıklaması yapacağız.İşçi arkadaşlarımızın haklı mücadelesine destek vermek isteyen tüm işçi arkadaşlarımızı, dostlarımızı ve emekten yana kurumları eylemimize destek vermeye çağırıyoruz.

Tarih: 25.10.2015
Toplanma Yeri: Mavi Evler durağı (E-5 üzeri) 
Saat: 13:00"

İnşaat-iş basın açıklaması Aydınoğlu İnşaat