İbrahim Tatlıses ve Tatlıses Oteli

İmparator, Kuşadası’ndaki otelini sattı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 03.02.2015
Ünlü türkücü İbralim Tatlıses, 2007 yılında inşa ettiği Kuşadası Entegre Mahallesi’ndeki 4 yıldızlı Tatlıses Otel’ini sattı.
İbrahim Tatlıses'in yılın önemli bir bölümünü geçirdiği Kuşadası'ndaki Tatlıses Otel'i uzun zamandır satmayı düşündüğü biliniyordu.

Tariş'in arsasına taliplerdi

Son olarak Kuşadası'nda AKP Belediye Meclis Üyeliği de yapan Saray Restoran'larının sahibi Ahmet Candan ve yine restorancı Yılmaz Temel ile uzun süredir pazarlık yapan ünlü türkücü otelin satışına onay verdi ve satış resmiyet kazandı. Edinilen bilgiye göre, Tatlıses Oteli'nin yaklaşık 15 milyon liraya satıldığı ve ortakları arasında Kuveytli bir işadamının da bulunduğu ve otelin yüzde 50'sinin bu Kuveytli işadamına ait olduğu ileri sürüldü. Kuveytli işadamı ve Candan-Temel ikilisi kısa bir süre önce TARİŞ'in Kuşadası sahilindeki arsasına da talip olmuş ve otel yapmak için ihalesine girerek, isimlerini duyurmuştu.

Tatlıses Otel'in ismi değişiyor

Bu arada, Tatlıses'ten 4 yıldızlı oteli alan Ahmet Candan ve Yılmaz Temel, tadilat çalışmalarına başladı. Turizm sezonuna tamamen yenilenerek girecek otelin isminin de Royal Palas Hotel olarak değişeceği kaydedildi.

İHA

İbrahim Tatlıses otel Tatlıses Oteli satışı Tatlıses Oteli Kuş adası Ahmet Candan