tahir tellioglu

İMKON'dan darbe girişimine çok sert tepki!

Genel Uğurcan Tokay 17.07.2016
İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, darbe girişiminde bulunanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, milletin iradesiyle seçilmiş yönetime karşı yapılan darbe girişiminin millete ve demokrasiye karşı yapıldığını ve asla kabul edilemeyeceğini vurgulayarak,  darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, dün gerçekleşen darbe girişimine ilişkin bir mesaj yayımladı. Tellioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler atalarımızdan devraldığımız vatan topraklarımızın bin yıldan beridir geleceğimiz olan nesillerimize daha huzurlu, güçlü ve yaşanabilir bir ülke bırakma gayreti içerisindeyken, sözde darbeci asker bozuntularının düşüncesizce, haince hangi amaca hizmet ettikleri belli olmayan bir anlayışla yüce milletimizin kendisini ve meclisini bombalamasıyla tam bir vatana ihanet suçu işlemişlerdir. 

Gün birlik olma günü, gün demokrasiye ve vatanımıza sahip çıkma günüdür. Kimsenin bu ülkeyi 30 yıl 40 yıl geriye götürmesine dün gece üyelerimiz ve milletimizle sokaklarda olduğumuz gibi asla müsaade etmeyeceğiz. 
Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olmuştur. 

Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyet, toplumsal barışı yok etmeye çalışmaktadır. Kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş vatanı ve kıblesi belli olmayan bu hainlerin hesap verme zamanı gelmiş ve geçmektedir. 

Ülkemize ve milletimize karşı yapılan bu girişimi kabul etmiyor kınıyoruz. Bu bağlamda, darbe girişiminin kısa sürede bastırılmasında emeği olan aziz milletimize ve güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyor, tehditlere aldırmadan canlarını ortaya koyup şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Konfederasyonumuza bağlı yaklaşık 50 ildeki 120 bine yakın üyelerimiz ve çalışanlarımızın akşam saat 19.00'dan sonra bulundukları şehir meydanlarında milli irademize ve hükümetimize sahip çıkmaları adına demokrasi nöbetine davet ediyoruz. Saygılarımızla…”

imkon tahir tellioğlu fetö darbe girişimi 15 temmuz darbe girişimi