Tahir Tellioğlu

İMKON: Saldırıların tek hedefi birliğimize darbe vurmak!

Genel Zeynep Karabağ 26.08.2016
İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde gerçekleşen insanlık dışı hain terör saldırısını şiddetle kınadı.
Tellioğlu, “Bir kez daha görülmektedir ki bu menfur saldırıların tek hedefi, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine darbe vurmaktır. Böyle haince saldırılardan medet bekleyenler, hedeflerine hiçbir zaman ulaşamayacak ve muvaffak olamayacaklardır” diye konuştu.

Şırnak'ın Cizre İlçesinde meydana gelen ve çok sayıda polis memurunun ölümüne neden olan kanlı terör saldırısına ilişkin bir mesaj yayımlayan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İnşaat Müteahhitleri Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, insanlık dışı bu saldırıyı lanetlediğini söyledi.

MİLLETİMİZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUYACAKTIR

Türkiye'nin milletin azmiyle çok zor bir süreçten geçtiğinin altını çizen Tahir Tellioğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülke olarak milli birlik ve beraberlik ruhuyla kenetlenmişken yaşadığımız bu çirkin saldırılar, demokratik hukuk devletimizi yıkmayı, milletimizi bölmeyi, ülkemizi istikrarsızlaştırmayı ve geleceğimizi çalmayı hedeflemektedir. Ancak darbeye karşı birlik olup direnen aziz milletimiz, bu saldırıların üstesinden de gelecek güce sahiptir. 
Bir kez daha görülmektedir ki bu menfur saldırıların tek hedefi, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine darbe vurmaktır. Böyle haince saldırılardan medet bekleyenler, hedeflerine hiçbir zaman ulaşamayacak ve muvaffak olamayacaklardır.

Milletimiz, birlik ve beraberliğimizi koruyarak bu ülkenin parçalanmasına asla izin vermeyecektir. Hain ve işbirlikçi terör örgütleri Türkiye'yi bölme ve karıştırmaya yönelik emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu olarak bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

imkon Tahir Tellioğlu