Ferit F. Şahenk

İki dev şirket, çocuk hastanesi için bir araya geliyor!

Genel Emine Pile 26.12.2014
Acıbadem Sağlık Grubu ve Doğuş Grubu, 0-16 yaş grubu çocuklara yönelik hastane yapımı için imza attı.
İstanbul'da 0-16 yaş grubu çocuklara yönelik tanı ve tedavi hizmeti vermek amacıyla kurulacak olan Çocuk Hastanesi için Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk protokol imzaladı.

Ferit F. Şahenk, hastane ortaklığıyla ilgili olarak “Hayatımın en mutlu olaylarından birini kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mehmet Ali Aydınlar ile hayalimi gerçekleştirmeye çok yakınım. Yalnızca çocuklar için, doğumdan itibaren onları kucaklayacak dünyadaki en ileri teknolojileri ve Ar-Ge'yi bünyesinde barındıracak olan hastane projesi gerçekleşme yolunda” diye konuştu.

‘TÜRKİYE'YE, ÖRNEK BİR ÇOCUK HASTANESİ KAZANDIRACAĞIZ'

Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ise, “Acıbadem Sağlık Grubu'ndaki tecrübelerimiz ve Acıbadem Üniversitesi'nin bilimsel birikimi bizlere, çocuk hastanesinin büyük bir ihtiyaç olduğunu düşündürdü. Böyle bir hastane, hem Türkiye'nin hem de bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak” diye konuştu.

 Hürriyet

Ferit F. Şahenk Doğuş Grubu Aydınlar Grubu çocuk hastanesi