Ikea’dan kablosuz şarj eden mobilyalar

IKEA, kablosuz şarj özellikli mobilya üretti!

Genel Ali Asatekin 21.07.2016
IKEA Qi serisi ile cihazları, kablosuz olarak mobilyadan şarj etme fırsatı sunulacak.
IKEA, gelecek aydan itibaren bazı mobilyalarına kablosuz şarj olabilen elektronik cihazların şarj olmasına imkan veren Qi sistemini monte edecek. Ayrıca Qi sistemi ayrı satın alınarak mevcut mobilyalara da monte edilebilecek.

IKEA, WPC'ye (Kablosuz Şarj Konsorsiyumu) katılarak ürünlerine ev içerisinde kablosuz şarj konforunu eklemek istiyor. Şirket, Qi sistemini içeren lambalar, masalar ve yatak odası sehpaları gibi mobilyaları içeren Qi serisinin tanıtımını gerçekleştirdi.

IKEA'nın kablosuz şarj sistemleri üzerinde bir USB çıkışını da bulunduruyor. Böylece sistem üzerinden hem kablosuz şarj olan bir cihaz, hem de USB çıkışı ile şarj olan bir cihaz aynı anda güce ağlanabilecek.

İlk olarak Avrupa ve Kuzey Amerika pazarına açılacak olan sistem, mevcut mobilya fiyatlarına 20 Euro ilave edilerek satın alınabilinecek. Mevcut mobilyalara monte edilebilecek kablosuz şarj kitleri ise 30 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. IKEA'nın ilerleyen zamanlarda sistemi tüm dünya üzeriden satışa çıkarması bekleniyor.

Qi standartlari kablosuz şarj olabilen cihazların, kaynaktan 4 cm uzaklıkta şarj olmalarına imkan tanıyor. Kablosuz şarj olabilen cihazların üzerinde,‘+' işaretine yer veriliyor.

ikea Qi serisi ikea kablosuz şarj eden mobilya ikea mobilyaları