Mersin'de ihtiyaç sahiplerinin evlerine kavuşma anı

İhtiyaç sahibi 63 ailenin ev sevinci!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 08.08.2015
Mersin Mut'ta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahipleri için yaptırılan daireler ailelere törenle teslim edildi.
Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, Yazalanı Mahallesi'nde yapımı tamamlanan konutların anahtar tesliminde yaptığı konuşmada, "sosyal devlet" anlayışıyla yardıma muhtaç vatandaşların her zaman yanında olduklarını söyledi. 

Engelli, dul ve bakıma muhtaç 63 aileyi sıcak bir yuvaya kavuşturmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Akyüz, "Evi olmayan ya da yaşam koşulları açısından dezavantajlı durumdaki ailelere yönelik yapılan sosyal konutlar hak sahiplerine teslim edildi. Bu projenin gerçekleştirilmesi sürecinde yaklaşık 1 milyon 700 bin lira kaynak kullanılarak maddi imkanları yetersiz 63 aile ev sahibi yapıldı" diye konuştu. 

Devletin her zaman yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduğunu vurgulayan Akyüz, yardıma muhtaç bütün kesimlerin daha huzurlu ve mutlu olması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Dairelerinin anahtarlarını teslim alan aileler ise böyle bir mutluluğu kendilerine yaşatanlara minnettar olduklarını söyledi.

İhtiyaç sahibi aileleler ev sevinci SYDV