Marmara Evleri 3 / İhlas Holding

İhlas Holding firmasının Marmara Evleri 3 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
İhlas Holding ve Sumou Holding

İhlas Holding’e Körfez’den büyük ilgi!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 01.05.2015
Türkiye'ye 1 milyar dolar fonla gelip gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Al Bassam ve Sumou, İhlas Holding ile iş birliği imkânlarını araştırdı.
Suudi Arabistan merkezli Al Bassam Grubu ile Sumou Holding, İhlas Holding ile iş birliği imkânlarını araştırmak üzere Holding merkezinde temaslarda bulundu. Türkiye'de özellikle gayrimenkul sektöründe yatırım yapmak üzere 1 milyar dolarlık fon kuracaklarını açıklayan Al Bassam Group CEO'su Ziad Al Bassam ve Sumou Holding'i temsilen gelen İbrahim Al Assaf, İhlas Holding'i de ziyaret etti. İhlas'ın gayrimenkul sektöründeki tamamlanmış ve devam eden projelerini inceleyen ve büyük ilgi gösteren Suudi iş adamları, enerji ve turizm yatırımları hakkında da bilgi aldı. 

Türkiye'de gayrimenkul sektörüne yatırım için yeni bir fon kurma kararı aldıklarını vurgulayan Al Bassam, gayrimenkulün yanı sıra petrokimya ve enerji sektörlerinde de büyük yatırım fırsatı olduğunu söyledi. Sumou Holding'i Temsilen ülkemizde bulunan İbrahim Al Assaf ise, Türkiye'nin enerji ve gayrimenkul sektörlerine yönelik olarak üç yıldır çeşitli fizibilite çalışmaları yaptıklarını, İhlas Holding yetkilileriyle de bu çerçevede bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İhlas Holding, Al Bassam ve Sumou Holding'in yaptığı görüşmelerde iş adamı Cengiz Aktürk de yer aldı. Körfez sermayesi ile ciddi bir iş birliği içinde olan Cengiz Aktürk'ün bu ülkelerden gelen gayrimenkul yatırımının 1.5 milyar dolara ulaşmasında önemli katkısı bulunuyor.

İhlas, Al Bassam ve Sumou Holding yetkililerinin, İstanbul'da gerçekleştirilen görüşmelerinin somut iş birliğine dönüşmesi için kısa süre içerisinde yeniden bir araya gelme kararı aldıkları da açıklandı.

Türkiye

İhlas Holding İhlas Holding Körfez Sumou Holding