Gazze'ye yapılacak konut projesi

İHH, Gazze'de 132 konut inşa edecek

Genel Emine Pile 04.02.2016
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından finanse edilecek 132 konut projesinin inşası için sözleşme imzalandı.
Gazze Şeridi'nde İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) finanse edeceği yoksul aileler için yapılacak konut projesine başlanacağı bildirildi.

Filistin Çalışma ve İskan Bakanı Mufid Muhammed el-Hasayine, Gazze'de yaptığı basın açıklamasında, "İHH tarafından finanse edilecek 132 konut projesinin inşası için sözleşme imzalandı" dedi.

4 milyon dolar değerinde 

Hasayine, Gazze'nin "Vadi Gazze" köyünde hayata geçirilecek olan projenin 4 milyon dolar değerinde olduğunu belirtti.  

İHH Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya da projenin evi olmayan yoksul aileleri kapsayacağını ifade ederek, her şartta Filistin halkı içerisindeki yoksullar için gereken desteği vermeye devam edeceklerini kaydetti.

İsrail'in 7 Temmuz'da Gazze'ye başlattığı ve 51 gün devam eden saldırılarında çoğu kadın ve çocuk 2 bin 157 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Saldırılarda ayrıca 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkılmış, binlerce bina hasar görmüştü. BM istatistiklerine göre, yaklaşık 500 bin kişi okullara sığınmak zorunda kalmıştı. 

Gazze'ye yapılacak konutlar gazze'ye yeni konutlar İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)