Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED)

İdris Güllüce, kentsel dönüşüm yapılan yerleri inceledi

Genel Emine Pile 17.01.2015
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Adıyaman ziyaretinde, deprem kuşağındaki bölge için kentsel dönüşüm çalışmalarını çok önemsediklerini belirtti.
Adıyaman'ın 1 milyar 100 milyon liralık Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu aldığını anımsatan Güllüce, bu rakamın, kentin sanayileşmede ileriye gittiğini gösterdiğini vurguladı. 

Bir gazetecinin, kentsel dönüşümde faiz indirimini hatırlatması üzerine Güllüce, şöyle konuştu:
"Faiz, hayatın her aşamasında sorun oluşturuyor, Türkiye'de enflasyonu körüklüyor. Faiz işe yarayan bir şey olsaydı çok yükseltilirdi. Madem faiz iyi bir şey o zaman yüzde 5 bin yapalım. Bir zamanlar bir gecede faiz yüzde 7 bin 500'e kadar çıkmıştı. Faizler aşağıya indiği için ülkemiz bir yerlere geldi, yeni Türkiye yoluna girdi. Faiz daha aşağı inse, yeni Türkiye yoluna daha hızlı gidecek. Dolayısıyla faiz hayatın her alanında problem."

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu da Güllüce'ye, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, kentteki temasları kapsamında kentsel dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğü Mara ve Musalla mahallelerini ziyaret etti, İller Bankası tarafından yaptırılan imam hatip lisesi inşaatı ve Perre Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. 

Güllüce'ye, Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Salih Fırat da eşlik etti.
 
AA

Çevresel Etki Değerlendirmesi ÇED İdris Güllüce İdris Güllüce Adıyaman