Let’s do it

İdris Güllüce, çocuklarla birlikte çöp topladı!

Genel Emine Pile 11.05.2015
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, 130 ülkede aynı anda düzenlenen ‘Let’s do it’ etkinliğine katıldı ve çocuklarla çevre temizliğine destek verdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dünyada çevre temizliği konusunda Pendik'te düzenlenen etkinlikte çöp topladı. Güllüce kendini dinleyen çocuklara da “Batı temizlik diye kavram bilmezken bizden alıp öğrenmişler” dedi.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dünyada önemli bir sivil toplum hareketi olan ve 130 ülkede aynı anda düzenlenen ‘Let's do it' etkinliğine katıldı. Pendik Belediyesi'nin organize ettiği etkinlikte eldivenlerini giyen Güllüce, Pendik Sahili'nde çocuklarla beraber çöp topladı. Çöpleri poşete dolduran Güllüce, çevreden de alkış aldı. Güllüce, yaptığı konuşmada çocuklara şöyle seslendi. “Çocuklar size sesleniyorum. 130 ülkede yapılan bir etkinlik. Yüzlerce yıl önce bizim ecdadımızın dünyaya temizliği anlatması kültüründen kaynaklanıyor. Batı temizlik diye kavram bilmezken bizden alıp öğrenmişler. Yani bugün yapılan bu etkinlikte 129 ülke bizi taklit ediyor demektir”

Etkinlikte kura çekimiyle 3 çocuğa da bisiklet hediye edildi. Bakan Güllüce'nin çektiği numaranın memleketi Erzurum'un plakası olan 25 olması herkesi güldürdü. Güllüce, parkta piknik yapan bir ailenin de yanına oturup onlarla sohbet etti. Güllüce, kendisine yapılan yiyecek ikramını da geri çevirmedi.

 

İdris Güllüce Let’s do it