İdris Güllüce

İdris Güllüce, Bursa’da cami açılışına katıldı!

Genel Emine Pile 13.02.2015
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bursa Nilüfer’deki Merve Camii hem ibadet yeri hem sosyal bir merkez olmasıyla büyük beğeni topladı.
ESD - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bursa Nilüfer'de inşa edilen Merve Camii, toplam 7 bin metrekare yüzölçümüne sahip alanda hayata geçirildi.  

Merve Camii'ne yapılan çalışmalar kapsamında, 2800 metrekaresi yeşil alan olan camide 1400 metrekarelik alanda 225 kişilik konferans salonu, fuaye alanı, bay bayan okuma salonları, idari ofisler, derslikler ve müştemilat yapıldı.

Nilüfer'deki Merve Camii çevre düzenleme ve konferans salonunun açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'daki camileri yenileyerek birer kültür merkezi haline dönüştürmek istediklerini söyledi.

Sadece ibadet yeri değil sosyal bir merkez 

Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'daki tüm camileri eldeki imkanlar nispetinde birer kültür merkezi haline dönüştürmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Camilerin Osmanlı Türk kültüründe asırlar boyunca insanları bir araya getiren, kaynaştıran önemli birer eğitim merkezi işlevini gördüğünü ifade eden Başkan Altepe, bu anlayışla başta tarihi camiler olmak üzere şehirdeki tüm camileri yeniden düzenlediklerini, eksiklikleri giderdiklerini kaydetti. Caminin çevre düzenlemesi, konferans ve toplantı salonları, idare ofisleri, bay bayan okuma salonları ve derslikleri için toplamda 1 milyon 326 bin TL'lik harcama yaptıklarını vurgulayan Başkan Altepe, yapılan çalışmalar kapsamında Nilüfer ilçesinin sadece bir ibadet yeri değil güzel bir sosyal merkez kazandığını belirtti.

“Dünyaya örnek birliktelik sergilendi”

Açılış törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ise, Merve Camii için ortaya koyulan iradenin dünyaya örnek olması gerektiğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi'nin İl Müftülüğü ve halkla birlikte güzel bir birlikteliğe imza attığını, insanların kendilerini geliştirebileceği önemli bir sosyal merkezin ortak iradeyle hayata geçtiğini vurgulayan Bakan Güllüce, bu durumun iyi okunması gerektiğini kaydetti.

İdris Güllüce Merve Camii Bursa cami açılışı Recep Altepe