İDO deniz otobüsü seferleri

İDO, bazı seferlerini iptal etti

Genel Emine Pile 21.11.2015
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), olumsuz hava koşulları sebebiyle bazı seferlerini iptal ettiğini duyurdu.
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), olumsuz hava koşulları sebebiyle bugünkü bazı hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, bugün 07.45 Yenikapı-Yalova, 09.45 Yalova-Yenikapı hızlı feribot seferleri ile 08.00 Bursa-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy, 08.35 Bostancı-Kartal/Yalova, 08.40 Kadıkoy-Yenikapı-Bursa, 09.00 Bursa-Yenıkapı-Kadıköy, 09.30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri yapılamadı.

Hava muhalefeti nedeniyle 11.30 Yalova/Kartal, 11.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy, 11.40 Kadıkoy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü seferleri de gerçekleştirilemeyecek.

Bursa

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) de olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti. 

BUDO'dan yapılan açıklamaya göre, saat 09.00'daki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş), 10.45'deki İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya) ve 09.30'daki Armutlu (İhlas)-İstanbul (Kabataş) seferleri programdan kaldırıldı.
BUDO'nun saat 08.00'deki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş) ile 08.30'daki İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya) seferleri de olumsuz hava şartlarından dolayı yapılamadı.

Çanakkale

Saatteki hızı zaman zaman 65 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Kabatepe-Gökçeada arasındaki seferler de bugün ve yarın geçici olarak durduruldu.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, fırtınanın etkisini kaybetmesinin ardından iptal olan seferlerin normale döneceğini, diğer hatlarda ise aksama olmadığını bildirdi.

Kuzey Ege'de deniz ulaşımındaki sefer iptalleri

Saatteki hızı zaman zaman 65 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Geyikli-Bozcaada arasında bugün yapılması planlanan feribot seferleri, durduruldu.

Kabatepe-Gökçeada arasındaki feribot seferleri de bugün ve yarın aynı gerekçeyle iptal edilmişti. 

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, fırtınanın etkisini kaybetmesinin ardından seferlerin normale döneceğini belirterek Gelibolu-Lapseki, Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarında ise aksama olmadığını bildirdi.

İDO sefer iptallari GESTAŞ AŞ