5. Uluslararası MSGSÜ Sempozyumu

İç mimarlar mayısta bir araya geliyor

Genel Emine Pile 26.03.2016
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) tarafından düzenlenen sempozyum 3-6 Mayıs'ta yapılacak.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen "5. Uluslararası MSGSÜ Sempozyumu"nda, iç mimariye yön verenler bir araya gelecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 3-6 Mayıs'ta yapılacak sempozyumda Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen tasarımcıları ile iç mimarları, mekan tasarımında yenilikçi yaklaşımlar konusunu ele alacak.

Bu yıl ilk kez uluslararası boyutta gerçekleşecek sempozyum, üniversitenin Fındıklı Kampüsü Sedad Hakkı Eldem Oditoryumunda iç mimariye ve tasarıma ilgisi olan tüm ziyaretçilere kapılarını ücretsiz açacak.

SEMPOZYUM 4 GÜN SÜRECEK 

"Mekan Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar" başlığındaki sempozyumun açılışına meslekleri mimarlık olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere bir çok bürokrat ve sektöre önemli katkılar sağlayan kurum ve kuruluşlar davet edilecek.

Fikirtepe Platformu desteğiyle 3-6 Mayıs tarihleri arasında dört gün sürecek sempozyumda Türkiye'den Emre Arolat, Hasan Mingü, Seyhan Özdemir&Sefer Çağlar, Özlem Yan Devrim, Mustafa Toner gibi iç mimarlar uluslararası boyuta taşıdıkları başarılarının ardındaki bilgi ve birikimlerini anlatacak.

Sempozyuma Yapı Endüstri Merkezi'nin kurucu ortaklarından duayen mimar Doğan Hasol, moderatör olarak katılacak. 

Yabancı davetliler arasında ise insansız helikopter tasarımıyla çığır açan Joseph Forakis'in yanı sıra değişik fikir ve tasarımlarla iç mimaride önemli projeler üreten Mark Philips, Tim Power, Dr. Sacha Peters, Marcus Cruz ve Joachim Sauter yer alacak.

Dr. Sacha Peters "Akıllı Malzemeler", Marcus Cruz "İnsan odaklı malzemeler ile yeni mimari tasarımlar", Joachim Sauter "Yeni medyanın (3G, efektler vb.) mimaride tasarım olarak kullanımı", Mark Philips "Yenilikçi iç mekan tasarımları ve yenilikçi yaşamla ilişkisi", Joseph Forakis "Yeni ürünler ve yeni iç mekanlar" ve Tim Power "Yeni tasarım dünyasının yeni markları ve yeni yüzleri" konularını anlatacak.

Sempozyum program akışı için tıklayınız!

MSGSÜ 5. Uluslararası MSGSÜ Sempozyumu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi