ünlülerin açtığı restoranlar

İbrahim Tatlıses'ten Arda Turan'a ünlülerin açtığı restoranlar

Genel Zeynep Karabağ 10.07.2016
Geniş çevreleri sayesinde restoran ve eğlence işinde de başarılı olacağını düşünen ünlüler hiç de az değil...
Bu restoranlara giderken yanınıza fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.

Ünlü isimler sahnelerden, sahalardan veya eğlence dünyasından kazandıkları paraları farklı alanlarda yatırıma dönüştürmeye devam ediyor. Geniş çevreleri sayesinde restoran ve eğlence işinde de başarılı olacağını düşünen ünlüler hiç de az değil. İşte onlardan bazıları:

1. GAMZE KARAMAN - MÜZEYYEN

müzeyyen

Sunucu ve oyuncu olan Gamze Karaman, ablası ile birlikte Koşuyolu'nda bir balık restoranı işletiyor. Adını ünlü sanatçı Müzeyyen Senar'dan alan mekan, Ege mezeleri ile öne çıkıyor. Pek çok ünlü ismi görebileceğiniz mekanda lezzetli mezeler eşliğinde Türk Sanat müziğine doyabilirsiniz.

2. İBRAHİM TATLISES - TATLISES KEBAP

ibrahim tatlıses

İbrahim Talıses Urfalı olmasının vermiş olduğu kültürle Tatlıses Kebap'tan sonra çiğ köfte işine girdi. Türkiye'nin dört bir yanında çiğ köfte restoranı açarak şube sayısını artıran Tatlıses, yemek işinde olmayı seven ünlülerin başında geliyor.

3. BERGÜZAR KOREL - NOT JUST COFFEE

bergüzar korel

Dizilerin sevilen simalarından Bergüzar Korel Cihangir'de Not Just Coffee adlı bir kahve dükkanı işletiyor. Oyuncunun kendi elleriyle yaptığı kurabiyeler ve lezzetli atıştırmalıklar da kahvenin yanında denenmesi gerekenlerden.

4. ERKAN PETEKKAYA - MEST-ET

erkan petekkaya

Modern kasap restoranlarına bir yenisini ekleyen isim ise oyuncu Erkan Petekkaya. Beykoz'da bulunan et lokantasında nefis etlerin tadına bakabilir ve ünlü oyuncuyla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

5. ARDA TURAN - ARŞİV

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=arda+turan'>arda turan</a>

Barcelona'da top koşturan ünlü futbolcu sahalardan kazandığı parayı gıda işine yatırmayı sevenlerden. Simit Sarayı'nın bazı şubelerine ortak olan futbolcu, şimdi de Şişli'de Arşiv adlı bir esnaf lokantası açtı. Türk mutfağı ağırlıklı bir menü ile ziyaretçilerini karşılayan mekanın mutfağında kullanılan tüm malzemeler organik. Futbolcu esnaf lokantasının ardından konsept bir kafe açmayı da planlıyor.

6. ESRA AKKAYA - TATLI HUZUR

esra akkaya

Oyuncu Esra Akkaya'nın şirin kafesi Tatlı Huzur, Kalamış'ta minimal ve rahat dekorasyonuyla misafirlerini ağırlıyor. Beyaz koltuklar ve bolca yeşilliğin ayrı bir hava kattığı mekanda pazar brunchlarını mutlaka deneyin.

İbrahim Tatlıses arda turan ünlülerin açtığı restoranlar