dudullu bostancı metrosu

İBB'nin son bombası; Dudullu Bostancı metrosu!

Genel Uğurcan Tokay 25.03.2015
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dudullu Bostancı metro için düğmeye bastı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro projelerine hız kesmeden devam ediyor. Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye ilçelerini birbirine bağlayacak olan Dudullu Bostancı metrosunun 1 Ocak 2020 tarihinde açılması planlanıyor.

Yapımına bu yıl içinde başlanacak olan metro hattının Anadolu Yakası'ndaki trafiği bir nebze olsun azaltması hedefleniyor. Emlaktasondakika.com'un haberine göre Kadıköy-Kartal metrosu, Üsküdar-Çekmeköy metrosu ve Kadıköy-Sultanbeyli metrosuyla bağlantılı olacak olan dev hat, binlerce kişiye hizmet verecek.

Hangi duraklardan oluşacak?

Bostancı İDO, Suadiye, Üst Bostancı, Kozyatağı, Küçükbakkalköy, İçerenköy, Kayışdağı, Türkiş, İMES, Modoko, Dudullu, Yukarı Dudullu, Depo

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=dudullu+bostanc%c4%b1+metrosu'>dudullu bostancı metrosu</a> güzergahı durakları

Toplamda 15 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak olan Bostancı Dudullu metrosu 13 duraktan meydana gelecek. Maksimum 80 kilometre hız yapabilecek olan metro, iki durak arasında ortalama 1,5 dakikalık yolculuk yapacak.

bostancı dudullu metrosu ne zaman

Yapımı sırasında toplam 1 milyon 161 bin metreküp hafriyatın çıkacağı projenin tamamı 2.1 milyon metreküplük hafriyat büyüklüğüne sahip olacak. Hattın hizmete açıldığında ulaşım açısından büyük bir rahatlık sağlayacağı öngörülüyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

dudullu bostancı metrosu ibb metro projeleri istanbul metro projeleri 2015 bostancı dudullu metrosu açılış tarihi