Honaz Dağı Tüneli

Honaz Dağı Tüneli için 660 metre kazı yapıldı!

Genel Emine Pile 09.04.2015
Denizli Çevre Yolu güzergahında bulunan ve toplam uzunluğu 2 bin 540 metre olacak olan Honaz Dağı Tüneli'nde kazı çalışmaları başladı.
Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Çevre Yolu 2. etabı kapsamında Ovacık Köyü'nde başlayan çalışmaları yerinde inceledi. 

Şantiye binasında Kontrol Şefi Ali Erkut'tan çalışmalar hakkında bilgi alan Kocatepe daha sonra sağ ve sol tüp tünellerini gezdi, işçilerle görüştü.

Kontrol Şefi Ali Erkut, tünel içinde 750 metrede bir tüneller arası geçiş olacağını, tünelin çıkış yönünden de kazılara başlanacağını ve 1,5 yılda çalışmaları tamamlayacaklarını anlattı. 

Kumkısık-Laodikya-Kale köprülü kavşakları arasındaki 1. etabı 2011 yılında trafiğe açılan Denizli Çevre Yolu'nun 2. etabı Ankara yolunu Antalya yoluna bağlayacak. 

Çalışma tamamlandığında Aydın, Buldan, Pamukkale ve Çivril, Dinar hattından Antalya-Muğla yönüne ulaşım Denizli şehir merkezine girmeden Honaz Dağı Tüneli ile sağlanacak.

Toplam uzunluğu 2 bin 540 metre olacak olan Honaz Dağı Tüneli'nde sağ tüp tünelde 380 metre, sol tüp tünelde ise 280 metre kazı yapıldığı öğrenildi.

AA

Honaz Dağı Tüneli Denizli kazı çalışmaları Honaz Dağı Tüneli