Hollywood yıldızları emlak işinde

Hollywood yıldızları emlak işine girdi!

Genel Zeynep Karabağ 13.02.2015
Hollywood yıldızları oyunculuk dışında emlak sektörü sayesinde de para kazanmaya başladı.
Dünyada film sektörünün nabzının tutulduğu Amerika şehri Hollywood'da ünlü oyuncular, artık satın aldıkları evlerden de para kazanma yoluna gidiyor.

Attıkları her adım takip edilen ve çok konuşulan Hollywood ünlülerinin evleri de oldukça ilgi çekiyor tabi. Bir ev satın aldıktan sonra ilgi odağı olan o evler artık dünyaca ünlü yıldızlar için ekmek kapısı olmuş durumda. 

Satın aldıkları evleri bir yıl bile dolmadan satışa çıkarıp milyonlarca dolar kar ediyor. O evi satın alanlarda falanca ünlünün zamanında oturduğu evde yaşıyorum diyerek havasını atmayı ihmal etmiyor.

Telegraph gazetesinin haberine göre televizyon yıldızı Ellen DeGeneres'ten, aktris Jennifer Aniston'a kadar birçok isim satın aldıkları evlerde kısa süre oturduktan sonra karlı bir fiyata yeniden satışa çıkarıyor. 

55 milyon dolara aldı 70 milyona sattı!

DeGeneres, Los Angeles'ta 55 milyon dolara aldığı malikâneyi sadece altı ay oturduktan sonra 70 milyon dolara sattı. TV yıldızı daha önce de aktör Brad Pitt'in Malibu'daki evini alıp kârlı fiyata satmıştı.

jennifer aniston

Emlak alıp satarak para kazanıyorlar

Jennifer Aniston ise 2006'da 13.5 milyon dolara aldığı evi birkaç yıl sonra 35 milyon dolara satmayı başardı. Los Angeles'taki emlak fiyatlarının artışından faydalanan bir diğer ünlü ise Örümcek Adam'ı canlandıran ve 8 milyon dolara aldığı evi, bir yıl bile oturmadan satışa çıkaran Tobey Maguire. Aktör bu satıştan iki milyon dolar kâr etti.

Tobey Maguire

jennifer lopez, kim kardashian

Hollywood yıldızları emlakçı ünlüler