Bacağına inşaat demiri saplandı

Hollanda'dan geldi, İzmit'te bacağına inşaat demir saplandı

Genel Zeynep Karabağ 30.07.2015
Hollanda’dan tatil için geldiği Kocaeli'nin İzmit ilçesinde ekmek almak için bakkala giden kız çocuğunun bacağına inşaat demiri saplandı.
İzmit'in Tüysüzler mahallesinde meydana gelen olayda, bacağına demir saplanan talihsiz genç kız hastanelik oldu. Yaz tatili için annesi Vildan ve babası Özcan Daşdemir ile birlikte Hollanda'dan İzmit'e gelen 13 yaşındaki Ayşe Daşdemir, ekmek almak üzere bakkala gitmek için evden çıktı.

İddiaya göre Sarmaşık sokak üzerinde bir kum birikintisinin üzerinden geçen genç kızın bacağına kum birikintisinin altında kalan yaklaşık 50 santim uzunluğundaki inşaat demiri saplandı. Genç kızın bağrışmalarını duyan çevredeki vatandaşlar olay yerine gelerek durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede gelen sağlık ekipleri Ayşe Daşdemir'i bacağına saplanan inşaat demiri ile birlikte Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesine götürdü. Ayşe Daşdemir'in bacağına saplanan inşaat demiri ameliyatla çıkarıldı. Genç kızın amcası herhangi bir tedbir alınmadığı gerekçesiyle yaşanan olaya tepki gösterdi. 

inşaat demiri Özcan Daşdemir