Rifat Hisarcıklıoğlu Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası

Hisarcıklıoğlu: “Piyasa dönmeye başladı, iyiye doğru gidiyoruz”

Genel 09.11.2019 10:51

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaretinde gündemle ilgili konuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan'ı makamında ziyaret etti.

Program sonunda gazetecilere kısa bir açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, “Yüzde 5 büyüme bekleniyor. Bu tabii ekonomimizi olumlu yönde pozitif yönde etkiliyor. Şu anda banka kredileri faizleri düşmeye başladı. Bankalarda yavaş yavaş hareketlilik başladı. Piyasa dönmeye başladı ve umudumuz ve gelecek açısından iyi olacak inşallah. İyiye doğru da gidiyoruz” dedi.

Hisarcıklıoğlu Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak ise, “190 ülkeye 190 ülkedeki bizim muhataplarımıza iş dünyası olarak bizler işçiler işçi sendikalarına, memurlar memur sendikalarına, esnaf kuruluşlarımız, esnaf kuruluşlarına, ziraat odalarımız ziraat odalarına bütün dünyadaki ziraat odalarına Barış Pınarı Harekatı'nın nasıl haklı olduğumuzu anlatan mektupları gönderdik” diye konuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Çorlu TSO ziyaretinde, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi de olan eski meclis başkanı ve Başbakan yardımcısı Cemil Çiçek, eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu eski sanayi bakanı Ali Coşkun ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven de yer aldılar.