HGS'den geçen arabalar

HGS sorgulama hizmetine e-Devlet kolaylığı geliyor!

Genel Emine Pile 23.06.2015
Köprü ile otoyollardan hızlı ve kolay geçiş için kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) ait bilgiler, e-Devlet Kapısı üzerinden de sorgulanabilecek.
Köprü ve otoyollarda araçların hızlı geçişi için kullanılan HGS'de e-Devlet üzerinden birçok bilgi sorgulanıp öğrenilebilecek.

Geçişlerin cezaya girmesi önlenecek! 

Türksat AŞ'den yapılan açıklamada, PTT işbirliği ile hazırlanan HGS Hesap Bilgileri Sorgulama Hizmeti aracılığıyla HGS kullanıcılarının, kimlik numarasına bağlı hesap bilgilerine ilişkin detayları, bakiye hareketlerini, kendi HGS hesaplarına ait HGS ihlalli geçiş bilgilerini e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulayabildikleri ifade edildi.

HGS İhlalli Geçiş Bilgileri Sorgulama Hizmeti ile ihlalli geçişlerin olup olmadığının sorgulanacağının belirtildiği açıklamada, "İhlalli geçişleri var ise son 5 tanesini ve ihlalli geçiş ücretleriyle ihlal ceza tutarlarını görebilmektedir. Bu hizmetle HGS kullanıcılarının geçiş tarihinden itibaren 15 günlük yasal süresi içinde varsa ihlallerini görerek yeterli bakiyeyi yatırması ve geçişlerin cezaya girmesinin önlenmesi amaçlanmaktadır" ifadesi kullanıldı.

HGS Hesap Bilgileri Sorgulama Hizmeti e-devlet